مهاجرت به کشور آلمان

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

امروزه بسیاری هدف اصلی مهاجرت را تولد در آلمان قرار داده اند، از اینرو اطلاع از شرایط تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند حائز اهمیت می باشد. دقت در انتخاب مسیر مهاجرت برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، اولین قدم محسوب می شود. پس باید در قدم اول هدف افراد را برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفت و سپس بهترین کشور را پیشنهاد داد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کارشناسان ارشد حقوق بین الملل سعی بر این دارد تا مسیر اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد را برای شما تشریح کند.

به علت ندانستن قوانین تولد همه کشورهای خارجی را برای تولد فرزند انتخاب می نمایند که در ادامه باید گفت بر اساس قوانین مبتنی بر سیستم خاک و خون همه کشورها با تولد فرزند منجر به اقامت و یا پاسپورت نمی شوند و قبل از هر اقدامی باید تحقیق نمود کدام یک از کشورها با تولد فرزند به افراد پاسپورت اعطاء می کند.

سیستم تولد و تابعیت کشور آلمان

کشور آلمان از تاریخ یک ژانویه 2000 اعلام نمود که اگر حداقل یکی از والدین اقامت دائمی آلمان را داشته و این اقامت را به مدت 3 سال نگه دارد و حداقل به مدت 8 سال در خاک کشور آلمان زندگی کند، اقامت این کشور را کسب خواهد نمود. با توجه به اینکه آلمان کشوری است که بسیاری از مردم مایل به زندگی، کار و تحصیل در آلمان هستند، می خواهند بدانند که چگونه می توانند تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند را به دست آورند. آلمان کشوری مملو از رویه های بوروکراتیک است، بنابراین به طور طبیعی، حتی وزارت امور خارجه فدرال آلمان اعلام می کند که قانون شهروندی این کشور کاملا پیچیده است.

افراد با تابعیت آلمان دارای حقوق زیر خواهند بود:

  • تحقق حق رای در انتخابات مجلس و پارلمان
  • تحقق حق رفت و آمد در طول اروپا و شنگن به صورت آزاد
  • حق استخدام در کنسولگری و مناصب سیاسی
  • امکان کار در آلمان بدون محدودیت
  • •حق خرید املاک منقول و غیر منقول

علاوه بر حقوق بر حقی که در بالا برای هر شهروند آلمانی وجود دارد، حقوق مضاعف دیگری همچنین برای افراد و شهروندان از جمله تاسیس انجمن های مردمی و NGO ها، رعایت و احترام به کلیه حقوق و قوانین بشر دوستانه و حتی رفتن به سربازی وجود خواهد داشت.

قوانین مبتنی بر تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

اصل خاک بهترین و کلیدی ترین اصل به منظور اخذ تابعیت از طریق تولد می باشد، زیرا که بر طبق این اصل هر متقاضی که در قلمرو و یا سرزمین کشوری متولد شود به راحتی می تواند، تابعیت و یا شهروندی آن کشور که همان (اخذ پاسپورت آلمانی) است را دریافت نماید. اصل خاک عمدتا در کشورهای مهاجرپذیر مقبول شده که این کشورها به کنوانسیون کاهش بی تابعیتی پیوسته اند. اصل خون دقیقا در مقابل اصل خاک می باشد و یکی دیگر از شیوه های اعطاء پاسپورت و یا تابعیت هست، اما باید دقت شود که بر مبنای این اصل هر شخصی که فرزند یکی از اتباع کشوری باشد، تابعیت آن کشور را دارا می شود. البته این نکته را باید خاطر نشان نمود که بسیاری از کشورها برای جلوگیری از بی تابعیتی افراد تلفیقی از اصل خون و خاک هستند.

قوانین مبتنی بر تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

نحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

نحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند به 3 دسته تقسیم می شود:

تابعیت آلمان با متولد شدن در خلال زندگی زناشویی (نکاح)قوانین مربوط به تولد خارج از زندگی زناشویی (نکاح) تابعیت آلمان از طریق فرزند خواندگی
شامل کودکانی است که در طول تاریخ یک ژانویه 1914 الی 31 دسامبر 1974 در آلمان متولد شده اند، این افراد تابعیت آلمان را تنها در صورتی به دست می آوردند که پدر در زمان تولد یک شهروند آلمانی باشد.این موضوع شامل کودکانی است که پس از اول ژانویه 1914 از یک مادر آلمانی در خارج از آلمان متولد شده اند، می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند. همچنین کودکانی که پس از اول ژوئیه 1993 از یک رابطه به غیر از زناشویی (نکاح) از یک پدر آلمانی متولد شده اند.اگر حداقل یک شهروند آلمانی در طول تاریخ اول ژانویه سال 1977 فرد خردسالی را به عنوان فرزند خواندگی قبول کرده باشد، اگر کودک حتی اگر خارج از آلمان باشد امکان اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند را خواهد داشت.

شرایط زندگی و تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

اگر طبق مقرراتی که در بالا ذکر شد فردی تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند را به دست آورد، در زمان رسیدن به 21 سالگی، نامه ای از مرجع ذیصلاح دریافت خواهد کرد که از متقاضی خواسته می شود اعلام کند که آیا می خواهید تابعیت آلمان را حفظ کنید بایستی شرایط زیر را داشته باشید:

  • به مدت 8 سال به طور عادی در آلمان اقامت داشته باشد.
  • به مدت 6 سال در مدارس آلمان درس خوانده باشد.
  • آموزش های حرفه ای را در آلمان گذرانده باشید.

در صورتی که علاوه بر تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند، تابعیت یک کشور دیگر اتحادیه اروپا یا سوئیس را نیز داشته باشید، از روش انتخاب معاف خواهید بود. والدینی که آلمانی نیستند بایستی به مدت حداقل 8 سال در آلمان زندگی کرده باشند تا به عنوان یک شهروند انتخاب شوند. در نوشتار بالا سعی شد تمامی قوانین مربوط به تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند خدمت شما عزیزان توضیح داده شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به شما در تمامی مسیرها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :