مهاجرت به کشور دانمارک

بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

با بررسی بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی مهاجرین می توانند به این شهرها نقل مکان کرده و از زندگی و مهاجرت به دانمارک لذت ببرند. البته مهاجرین بایستی متناسب با شرایط خود و هدف خود یکی از شهرهای برتر دانمارک را برای زندگی انتخاب کنند. برای مثال شهرهای کپنهاگ و آرهوس از گران ترین شهرهای دانمارک و حتی اروپا می باشند. در هر صورت دانمارک به دلیل نظام اقتصادی قدرتمند خود و کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و مهاجرت اعلام شده است.

شهرهای دانمارک به دلیل دسترسی به شبکه اجتماعی و امکانات تفریحی مناسب، زیرساخت ها، آب و هوا، امنیت شخصی، و کیفیت زندگی بسیار مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. در این مقاله که به دست مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی معرفی شده اند.

معرفی بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

شهرهای دانمارک از مناظر خیره کننده و دهکده های عجیب و غریب گرفته تا شهرهای شلوغ و پر از مکان های خاص، چیزهای زیادی را برای ارائه به بازدیدکنندگان دارند. در سراسر کشور دانمارک شهرهای خارق العاده ای وجود دارد که هر کدام شخصیت و ویژگی خاص خود را دارند و می توانند تجربه ای متفاوت را برای زندگی مهاجرین داشته باشند. به دلایل مختلفی می توان شهری را برای زندگی انتخاب کرد که از جمله آنها می توان به میزان امنیت، آرامش، هزینه زندگی، بازار کار، خدمات عمومی، حمل و نقل و غیره اشاره کرد.

در گزارشات اخیر شهر کپنهاگ به دلیل مزایای زیاد زندگی از جمله زیر ساخت های مناسب، بازار کار مناسب و در کل کیفیت زندگی جزء 3 شهر برتر در اروپا معرفی شده است. البته هزینه زندگی در این شهر بسیار گران است و می تواند از معایب آن باشد.

در اینجا از جمله بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی معرفی شده اند:

 • کپنهاگ (Copenhagen)
 • آرهوس (Aarhus)
 • هرنینگ (Herning)
 • آلبورگ (Aalborg)
 • اودنسه (Odense)
 • کلدینگ (Kolding)
 • روسکیلد (Roskilde)
 • السینور (Elsinore)
 • ازبرگ (Esbjerg)

شهر کپنهاگ از بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

کپنهاگ، پایتخت و بزرگترین شهر دانمارک، گنجینه ای از غذا، معماری و فرهنگ بی نظیر و مناظر دیدنی در هر گوشه است و به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در اروپا معرفی شده است. این شهر به دلیل زیرساخت های مناسب شهری، خدمات رفاهی و اجتماعی بالا و شاخص بالای کیفیت زندگی به عنوان برترین شهر اسکاندیناوی و اروپا برای زندگی معرفی شده است. در سراسر اروپای شمالی، شهر کپنهاگ یک کانون مهم برای فرهنگ، غذا، زندگی شبانه و معماری بی نظیر است. دهکده ماهیگیری وایکینگ های سابق، منظره شهری کپنهاگ را شبیه یک افسانه نوردیک کرده است.

در سطح شهر دوچرخه های زیادی را مشاهده خواهید کرد که به طور مداوم به عنوان یکی از پرمصرف ترین، تمیزترین و سبزترین شهرهای جهان انتخاب شده است. این شهر همچنین محل برترین دانشگاه دانمارک می باشد.بدین ترتیب از نظر آموزش نیز در جایگاه ویژه ای قرار دارد. میزبان دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در دانمارک می باشد. این شهر همچنین به یکی از بهترین استراحتگاه های تفریحی جهان، باغ Tivoli معروف است که از قرن نوزدهم به بهره برداری رسید.

از جمله مزایای زندگی در شهر کپنهاگ می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • یاد خواهید گرفت که همه جا را با دوچرخه سفر کنید.
 • با افرادی مختلفی از سراسر جهان روبرو خواهید شد.
 • یک زمستان واقعی را تجربه خواهید کرد.
 • از هر جنبه ای از کیفیت بالای زندگی لذت خواهید برد.
 • بسیاری از رویدادهای فرهنگی را تجربه خواهید کرد.
 • می توانید غذای جدید شمال اروپا را تجربه کنید.
 • در یکی از امن ترین شهرهای جهان زندگی خواهید کرد.

آلبورگ از بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

با جمعیت 215000 نفری خود شهر آلبورگ یکی دیگر از شهرهای برتر جهت زندگی در دانمارک است. این شهر با نزدیک به 25000 دانشجو در دانشگاه آلبورگ و مؤسسات برتر جهان در فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم زندگی، انرژی تجدید پذیر، حمل و نقل هوشمند، شهری بسیار جذاب است که در آن می تواند سرمایه گذاری، کار و زندگی کرد.

از جمله موارد مهم برای کار در دانمارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این شهر نزدیک به 9300 شرکت در طیف گسترده ای از بخش ها دارد.
 • هر سال 1000 شرکت جدید در شهر آلبورگ ثبت می شوند.
 • 109000 شغل بخش خصوصی و دولتی

آلبورگ برای دسترسی به اسکاندیناوی و بقیه اتحادیه اروپا در مکانی ایده آل قرار دارد. این شهر در شمال دانمارک واقع شده است. این شهر دارای یک فرودگاه و بندر بین المللی است و در شبکه بزرگراه E45 قرار دارد. آلبورگ از طریق بندر نیز دروازه ای رو به گرینلند است. آلبورگ نزدیک به شهرهای اسکاندیناوی اسلو و گوتنبرگ قرار دارد. از این رو با یک پرواز 35 دقیقه ای به کپنهاگ و یک ساعت پرواز به آمستردام می رسید.

آلبورگ از بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

آرهوس از بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

شهر آرهوس دانمارک از جمله شهرهای برتر با فضای آزاد تجاری است. با توجه به رتبه بندی های این شهر، آرهوس مکان مناسبی برای زندگی با رتبه های بالا در زمینه ایمنی، مراقبت های بهداشتی و کیفیت محیط زیست است. به عنوان یکی از برترین شهرهای دانمارک برای زندگی معرفی شد. در حال حاضر این شهر به عنوان بندر اصلی دانمارک شناخته می شود و یکی از شهرهای جذاب دانمارک است.

این شهر همچنین مکانی عالی برای یافتن برخی از تازه ترین غذاهای دریایی جهان می باشد. آرهوس در سواحل شرقی جوتلند در شبه جزیره غربی دانمارک قرار دارد. این شهر همچنین سواحل بسیار زیادی برای تفریح ​دارد و فصل تابستان یکی از بهترین فصول سال برای بازدید و زندگی در این شهر است. این شهر همچنین محل دانشگاه آرهوس یکی از برترین دانشگاه های دانمارک است. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله اطلاعات عمومی دانمارک را مطالعه بفرمائید.

اودنسه یکی از شهرهای دانمارک برای زندگی

اودنسه سومین شهر بزرگ دانمارک با قریب به 200000 نفر جمعیت است که در جزیره Funen در بین زلاند و جوتلند واقع شده است. دانمارک را با بقیه سرزمین های اروپا پیوند می دهد. این شهر نیز یکی از شهرهای برتر دانمارک برای زندگی معرفی شده است.

از جمله ویژگی های این شهر عبارتست از:

 • اودنسه یکی از بهترین شهرهای جهان برای دوچرخه سواری

دانمارک به دلیل دوچرخه سواری جهانی شناخته شده است. به حدی که کپنهاگ به عنوان بهترین شهر جهان برای دوچرخه سواران مشهور است.

 • اودنسه شهری ارزان در دانمارک

دانمارک ارزان نیست، در واقع یکی از گران ترین کشورها در اروپا می باشد. بنابراین وقتی به دنبال مکانی برای اقامت در دانمارک می گردید میزان هزینه اهمیت دارد.

 • اودنسه شهری متنوع

اودنسه شهری متنوع و دارای 155 ملیت مختلف است. اودنسه برخی از متنوع ترین و خارق العاده ترین غذاهایی را که می توانید در دانمارک پیدا کنید، دارد.

 • دانشگاه جنوب دانمارک

شهر اودنسه دارای دانشگاهی به نام دانشگاه دانمارک جنوبی است که در این شهر واقع شده و یکی از دانشگاه های برتر در دانمارک می باشد.

مهاجرت به دانمارک به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

زندگی در شهر روسکیلد دانمارک

روسکیلد با جمعیتی در حدود 50 هزار نفر، شهری آرام و محل مناسبی برای زندگی در دانمارک است. این شهر در 19 مایلی غرب کپنهاگ قرار دارد و با توجه به نزدیکی آن به پایتخت می تواند گزینه ای مناسب برای زندگی باشد. این شهر همچنین دارای بناهای تاریخی از جمله کشتی های وایکینگ قرن 1 و یک تاکستان در کنار بندر است.

هر ساله در ماه ژوئن جشنواره روسکیلد مورد استقبال بیش از 130000 بازدید کننده از سراسر جهان قرار می گیرد که با تجربه 8 روز موسیقی، فعالیت های هنری و غذاهای خوشمزه و سرگرمی فراوان همراه است. در سایر اوقات سال، این شهر برتر در دانمارک نسبتا آرام است. از این رو مکانی مناسب برای افرادی است که به دنبال فرار از شلوغی هستند.

امیدواریم در این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد، با برترین شهرهای دانمارک برای زندگی آشنا شده باشید. چنانچه قصد مهاجرت به برترین شهرهای اروپا را دارید می توانید با دریافت مشاوره و بررسی شرایط و هزینه خود بهترین روش مهاجرتی را از مشاورین ما جویا شوید و در این مسیر مشاورین ما همراه شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :