مهاجرت به کشور یونان

بزرگترین صنایع یونان

بزرگترین صنایع یونان

بزرگترین صنایع یونان در رده اول صنایع خدماتی و کشاورزی است که صنایع گردشگری و حمل و نقل تجاری از مهم ترین صنایع درآمدزا در یونان می باشد. یونان همچنین در حوزه اقتصاد در میان 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در رتبه سیزدهم قرار دارد. اقتصاد یونان بیشتر مبتنی بر بخش خدمات و صنعت است و كشاورزی حدود 3% از كل تولید ناخالص داخلی این كشور را تأمین می كند. صنایع این صنعت شامل گردشگری، حمل و نقل تجاری از نظر ظرفیت کل بزرگترین حمل و نقل دریایی بازرگانی در جهان و تولید کننده محصولات کشاورزی است. همچنین یونان بزرگترین تولیدکننده پنبه و پسته در اتحادیه اروپا است. از دیگر محصولات مهم کشاورزی می توان به برنج، زیتون، گوجه فرنگی، هندوانه و تنباکو اشاره کرد. در بخش دیگر صنایع شاخص یونان شامل سیمان، داروسازی، بتن، لبنیات و سیگار است. یونان بزرگترین اقتصاد در حوزه بالکان را دارد.

اقتصاد یونان با تولید ناخالص داخلی 2356$ (دلار) در سال، چهل و پنجمین کشور بزرگ جهان است. همچنین با برابری قدرت خرید با 2919$ (دلار) در سال، پنجاه و یکمین کشور بزرگ جهان است. صنایع مهم یونان شامل گردشگری و کشتیرانی است. یونان با داشتن 18 میلیون مسافر بین المللی در سال هفتمین کشور پربازدید در اتحادیه اروپا و شانزدهمین کشور در جهان است. افزایش تقاضا برای حمل و نقل و انتقال دریایی بین المللی بین یونان و آسیا به سرمایه گذاری بی سابقه در صنعت حمل و نقل است. حمل و نقل از دوران باستان به طور معمول بخش اصلی اقتصاد یونان بوده است. یونان با توجه به تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، بزرگترین نیروی دریایی بازرگانی در جهان را در اختیار دارد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل بزرگترین صنایع یونان خواهند پرداخت.

برخی از بزرگترین صنایع یونان

یونان در تولید سنگ مرمر در اتحادیه اروپا در رتبه سوم قرار دارد، البته بعد از ایتالیا و اسپانیا. بخش صنعت حدود 27% از تولید ناخالص داخلی یونان را تشکیل می دهد. یکی از سریعترین رشد و سودآوری صنایع در کشور یونان، صنایع غذایی است که دارای پتانسیل عالی برای صادرات است. تولید تجهیزات با فناوری بالا، به ویژه برای ارتباطات از راه دور، همچنین یک بخش با رشد سریع است. منسوجات، مصالح ساختمانی، ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل و وسایل برقی نیز بخش قابل توجهی از بخش تولید هستند. کشتیرانی صنعت دیگری است که نوید رشد اقتصادی را نشان داده است. همچنین صنعت یونان به واردات مواد اولیه، ماشین آلات، قطعات و سوخت خود متکی است. یونان فقط یک صنعت ابتدایی آهن و فولاد دارد و تجهیزات اولیه حمل و نقل مانند ماشین و کامیون را تولید نمی کند. صنعت ها بیشتر در منطقه آتن متمرکز شده است.

اگرچه دولت برخی صنایع اساسی مانند انرژی الكتریكی و تصفیه نفت را كنترل می كند، اما بیشتر صنایع متعلق به شخص خصوصی است. صادرات و واردات به شدت متمرکز بر فرآورده های نفتی است. نفت نزدیک به 40% از واردات و صادرات یونان را تشکیل می دهد، به طور معمول نفت خام وارد می شود و روغن تصفیه شده صادر می شود. پس از ارزشمندترین صنایع یونان نفت و مشتقات آن است. تقریبا نیمی از نفت از روسیه وارد می شود، در حالی که یک چهارم آن به ترکیه صادر می شود. مواد غذایی به ویژه سبزیجات و میوه، مواد شیمیایی، فولاد و آلومینیوم از عمده صادرات کالاها هستند. ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، از جمله ماشین های الکتریکی و وسایل نقلیه جاده ای، دومین رده مهم واردات پس از نفت هستند.

برخی از بزرگترین صنایع یونان

مهم ترین و بزرگترین صنایع یونان

کشور یونان مقدار زیادی کمک مالی از اتحادیه اروپا دریافت می کند که حدود 4% از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد. به طور سنتی، اقتصاد یونان مبتنی بر کشاورزی بوده است. محصولات اصلی توتون و تنباکو هستند که سومین تولید کننده بزرگ اروپایی و بیست و سومین تولید کننده در سراسر جهان در خصوص پنبه است. همچنین دارای صنعت دامداری است و صنعت ماهیگیری در مناطق ساحلی به خوبی توسعه یافته است. یونان بزرگترین ناوگان دریایی در جهان را دارد. می توان گفت یونان در این حوزه ها بیشتر فعالیت خود را توسعه داده و از این قسمت بیشتر درآمدزایی می کند. صنعت جایگزین کشاورزی به عنوان دومین منبع درآمد در یونان بخش خدمات اعلام شده است که 15% نیروی کار را به کار می گیرد. آگاهی از شرایط مهاجرت به یونان از طریق تحصیل یکی دیگر از روش های مهاجرتی به این کشور می باشد.

برخی از صنایع یونان که پیشتاز هستند عبارتند از:

  • الکترونیک
  • تجهیزات حمل و نقل
  • تولید لباس
  • ساخت و ساز

بخش اصلی اقتصاد یونان جزء خدمات و حمل و نقل و جهانگردی بخش های تجارت و بازرگانی، بانکداری، مدیریت دولتی و دفاع است. بخش های عمده مذکور تقریبا 80% اقتصاد را تشکیل می دهند. فعالیت های املاک و مستغلات و صنعت با این معیار، در یونان کمترین تنوع اقتصادی را در بین کشورهای اتحادیه اروپا دارند. اما در سال های اخیر سرمایه گذاری از سوی خارجی ها در زمینه املاک و مستغلات روند صعودی داشته است و براساس پیشبینی محققان در 10 سال آینده این بخش نیز بسیار رشد خواهد کرد. همچنین این موضوع موجب پیشرفت و جذب بیشتر سرمایه و تکنولوژی در یونان خواهد شد. به طور کلی کشور یونان به دلیل موقعیت استراتژیک خود که مرتبط آسیا و اروپا است مورد توجه تاجران است. جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص افتتاح حساب بانکی در یونان مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

خصوصی سازی صنایع در یونان

در صنایع یونان تشویق به خصوصی سازی وجود دارد، ضمن کنترل صنایع اساسی مانند برق و تصفیه نفت. با این حال، با افزایش روند خصوصی سازی، بخشی از صنایع تحت کنترل دولت در حال کاهش است و دولت خودش را از کنترل در شرکت مخابرات، خارج می کند. یونان صنایع متنوعی دارد. فرآوری مواد غذایی و دخانیات و محصولات فلزی نیز از صنایعی هستند که فارغ التحصیلا جوان در ان بیشتر دیده می شوند. بخش صنعت یونان با جذب 22.4% از جمعیت شاغلان، به اشتغال کمک می کند. به طور کلی کشور اروپایی آسیایی یونان با جذب سرمایه گذار خارجی خصوصی می تواند در سال های پیش رو صنایع دیگر خود را بهبود ببخشد. اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :