مهاجرت کاری دانمارک

امتیازبندی مهاجرت به دانمارک

امتیازبندی مهاجرت به دانمارک

جهت اخذ گرین کارت دانمارک مقامات یک سیستم امتیازبندی مهاجرت به دانمارک را پیش بینی کرده اند تا درخواست افراد تحت امتیازبندی بررسی شود. این امتیاز بندی بر پایه میزان تحصیلات، مهارت زبان و تطبیق پذیری فرد متقاضی است. اگر فردی بتواند 100 امتیاز را کسب کند می تواند در دانمارک اقامت کاری و گرین کارت دانمارک را به دست آورد.

پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تا با نحوه امتیاز بندی این سیستم آشنا شوید. لازم به ذکر است این نوع سیستم فقط برای گرین کارت و یا مهاجرت کاری به دانمارک بوده و افرادی که خواهان مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و یا تحصیل هستند شامل این سیستم نمی شوند.

شرایط امتیازبندی مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به دنبال آن شهروندان عضو این اتحادیه به همراه کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین برای مهاجرت به دانمارک نیازی به گرین کارت ندارند و نیازی به سیستم امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک نخواهند داشت. لذا این سیستم فقط برای اعضای سایر کشورها که قصد مهاجرت و اقامت در دانمارک را دارند صادر می شود. مدت زمان اعتبار این گرین کارت معمولا 18 ماه و قابل تمدید می باشد. لازم به ذکر است افرادی که گرین کارت دانمارک را دارند برای تمدید نیاز به صدور گرین کارت جدید ندارند.

  • شرایط کلی اخذ گرین کارت دانمارک که تحت این سیستم امتیازبندی ارزیابی می شوند باید به صورت زیر باشد:
  • متقاضی بایستی دارای توانایی مالی برای زندگی در دانمارک حداقل به مدت یک سال باشد.
  • متقاضی بایستی تحت پوشش درمانی باشد. همچنین همراهان او نیز تحت پوشش درمانی باشند.
  • متقاضی بایستی کسب درآمد 50000Kr (کرون دانمارک) خود را در سال اول اقامت در دانمارک تضمین کند.

لازم به ذکر است که این درآمد توسط مامورین اداره مهاجرت دانمارک ارزیابی می شود. در صورت صحت تحت امتیازبندی مهاجرت به دانمارک قرار می گیرد.

حداقل امتیاز برای مهاجرت به دانمارک

جهت دریافت گرین کارت دانمارک همانطور که اشاره کردیم متقاضیان با فاکتورهای مختلفی امتیازبندی می شوند. چنانچه این افراد دارای حداقل 100 امتیاز باشند می توانند به دانمارک مهاجرت کنند و گرین کارت دانمارک را دریافت کنند.

این امتیازبندی در دسته های مختلف شکل می گیرد که در جدول زیر ارائه شده است:

دسته حداکثر امتیاز
مدرک تحصیلی 130
مهارت زبان 40
تطبیق پذیری 15

امتیازبندی میزان تحصیلات برای مهاجرت به دانمارک

سطح تحصیلات یکی از مواردی است که برای مهاجرت به دانمارک و اخذ گرین کارت آمریکا مورد بررس قرار می گیرد. برای کسب امتیاز برای سطح تحصیلات خود، شما باید دارای حداقل مدرک کارشناسی معادل کشور دانمارک را داشته باشید. مدارک تحصیلی شما باید توسط وزارت علوم، فناوری و نوآوری دانمارک ارزیابی شود و مورد تایید قرار گیرد. هر چه میزان تحصیلات شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری را نیز کسب خواهید کرد. در صورتیکه قبلا به تحصیل در دانمارک پرداخته باشید نیز امتیاز مثبتی برای شما خواهد بود.

لازم به ذکر است چنانچه رشته تحصیلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز دانمارک باشد که به عنوان لیست مثبت شناخته می شود. همچنین امتیازات اضافی به شما تعلق خواهد گرفت. در جدول زیر میزان امتیازات تعیین شده از سوی دولت دانمارک برای امتیازبندی مهاجرت به این کشور از نظر سطح تحصیلات ارائه شده اند:

سطح تحصیلات میزان امتیاز
کارشناسی 30
کارشناسی ارشد 50
دکتری (PHD) 80

امتیازبندی و تطبیق پذیری برای مهاجرت به دانمارک

حداقل امتیاز مدرک برای مهاجرت به دانمارک

لازم به ذکر است مدرک کارشناسی برای اکثر رشته ها حداقل مدرک می باشد. برخی از رشته ها نیاز به شرایط دیگر دارد که در اینجا معرفی شده اند.

در جدول زیر به بررسی این اطلاعات می پردازیم:

رشته تحصیلی شرایط
حسابداری کارشناسی ارشد
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مهندسی شیمی کارشناسی ارشد
مدیریت تجارت مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال
پزشکی بیمارستان کارشناسی ارشد
حقوق کارشناسی ارشد
معلمی موسیقی کارشناسی ارشد
بخش فناوری و IT مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال
مدیریت مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال

امتیاز زبان برای مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک برای مهارت های زبانی می توانید حداکثر 40 امتیاز را کسب کنید که شامل تسلط بر زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی است. امتیازات را می توان برای هر 2 زبان اسکاندیناوی (دانمارکی، سوئدی یا نروژی) و یا انگلیسی یا آلمانی کسب کرد. توجه داشته باشید که امتیازات به صورت همزمان برای برای انگلیسی و آلمانی یا 2 زبان بیشتر از زبان های اسکاندیناوی شامل نمی شود.

زبان رسمی دانمارک، زبان دانمارکی است و زبانی شبیه به زبان های نروژی و سوئدی می باشد. لازم به ذکر است تسلط به این زبان علاوه بر اخذ امتیاز برای مهاجرت به دانمارک کار شما برای زندگی و کار و همچنین برقراری ارتباط راحت در این کشور را بسیار آسوده می کند. در هر صورت از شما خواسته می شود نشان دهید که حداقل در یک آزمون شرکت کرده اید و زبان دانمارکی سطح یک را بدست آورده اید.

امتیازبندی و تطبیق پذیری برای مهاجرت به دانمارک

امتیازبندی تطبیق پذیری برای مهاجرت به دانمارک که نهایتا شامل اخذ 15 امتیاز می شود به شرح زیر است. توجه داشته باشید که تحصیل و کار همزمان مورد شمارش امتیازات نبوده و فقط یکی از این موارد حساب می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جدول زیر را بررسی بفرمائید:

نوع تطبیق پذیری میزان امتیاز
چنانچه فرد به مدت یک سال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشد. 5
چنانچه فرد به مدت 3 سال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشد. 10
چنانچه فرد به مدت یک سال به صورت متوالی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس اقامت داشته یا کار کرده باشد. 5
چنانچه فرد به مدت 2 سال به صورت متوالی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس اقامت داشته یا کار کرده باشد. 10

برای اخذ اطلاعات دیگر درباره نحوه مهاجرت به دانمارک و یا دیگر کشورهای اروپا و آمریکایی می توانید با در میان گذاشتن شرایط خود با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از روند کلی آن آگاه شوید و به بهترین شکل به خواسته خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




Enter Captcha Here :