مهاجرت به کشور مالزی

اقامت مالزی

اقامت مالزی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور از روش های گوناگونی به دست می آید. متقاضیانی که قصد ورود به این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که برای ورود به مالزی نیاز به بررسی تمام موارد اساسی این کشور دارند. کشور مالزی در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور کوالا لامپور نام دارد. از نکات بسیار جالب این کشور قرار گرفتن سازمان های دولتی و وزارت خانه ها در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) می باشد.

متقاضیان اخذ اقامت مالزی توجه داشته باشند که مالزی جزء کشور های سازمان همکاری اسلامی می باشد. نکته بسیار جالب این است که کشور سنگاپور در سال 1965 از مالزی جدا شده و به کشور مستقل تبدیل شده است. مالزی حدودا 30 میلیون جمعیت دارد. مردم مالزی به زبان مالزیایی (مالاییایی) صحبت می کنند. واحد پولی این کشور با نام رینگیت شناخته می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص اقامت مالزی راهنمایی های لازم را در اختیاز شما قرار خواهد داد.

اقامت مالزی از طریق کار

اقامت مالزی و ورود به بازار کاری مالزی امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار در مالزی را دارند باید در نظر داشته باشند در صورتی اجازه کار در مالزی را خواهند داشت که دعوت نامه کار در این کشور را در اختیار داشته باشید. متقاضیان در صورتی که دارای مدارک تحصیلی حداقل کارشناسی، مدرک زبان و سابقه کاری باشند می توانند با ارسال روزمه از طریق سایت های کاریابی درخواست کار در مالزی داشته باشند.

از موارد بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید نرخ بیکاری در مالزی می باشد. متقاضیان ویزای کاری مالزی توجه داشته باشند، در صورتی که دستمزد ماهیانه آنها تا 8000MYR (رینگت) در ماه باشد درخواست ویزا یک هفته بعد صادر خواهد شد و احتمال صدور اقامت بلند مدت برای متقاضیان امکان پذیر می باشد.

اقامت مالزی از طریق تحصیل

اقامت مالزی و ورود به دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. بسیاری از دانشجویان، کشور مالزی را بنا به دلایل متعددی انتخاب می نمایند. کیفیت دانشگاه های این کشور نسبت به کشورهای اروپایی ضعیف می باشد و لازم به ذکر است هزینه های این دانشگاه ها با هزینه های تحصیل در کشورهای اروپایی یکسان می باشد. از میان روش های مهاجرت به مالزی، مهاجرت تحصیلی پرطرفدارترین نوع مهاجرت برای دانشجویان است. همچنین از مهاجرت تحصیلی می‌توان به عنوان آسان‌‌ترین را برای مهاجرت به مالزی یاد کرد.

کشور مالزی محیط امن و پایداری برای زندگی دارد. دانشجویان می توانند از کلاس های آمادگی زبان قبل از شروع دوره های تحصیلی استفاده نموده و سطح زبان خود را به سطح مورد نظر خود برسانند. طبق رنکینگ یونسکو (سازمان نظام آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) دانشگاه های مالزی، 11 امین کشور دارای رنکینگ معتبر برای ادامه تحصیل در مالزی می باشند که در جدول زیر می توانید دانشگاه های برتر این کشور را مشاهده کنید:

نام دانشگاهرتبه
دانشگاه مالایا65
دانشگاه پوترا مالزی143
دانشگاه کبانگ سان مالزی144
دانشگاه فناوری مالزی191
دانشگاه تیلور332

اقامت مالزی از طریق تحصیل

اخذ اقامت و تابعیت مالزی از طریق تولد

متقاضیان اخذ اقامت مالزی توجه داشته باشند که این کشور از سیستم خون تابعیت می کند و تنها به متقاضیانی که دارای والدین مالزی و پدر و یا مادر مالزی می باشند پاسپورت و شهروندی این کشور اعطا می شود. برخی از افراد با این تفکر که با تولد در کشور های خارجی می توان در آن کشور برای خود و طفل اقامت و پاسپورت اخذ نمود، اقدام به مهاجرت به این کشور ها می نمایند که بعضاً دچار مشکلاتی می شوند.

قامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور امکان پذیر می باشد. علاقه مندان توجه داشته باشند که سیستم اعطای اقامت و پاسپورت در جهان از 2 روش خاک یا خون پیروی می کند. متقاضیان اخذ اقامت می توانند با تولد در خاک (هوایی، دریایی، زمینی) برخی از کشور های جهان اقامت و پاسپورت این کشورها را اخذ نمایند. امروزه تنها 30 کشور در جهان از طریق تولد به طفل اقامت و پاسپورت این کشور را می دهند.

اقامت مالزی از طریق ازدواج

متقاضیانی که با تبعه این کشور ازدواج می کنند، می توانند بعد از گذشت 10 سال زندگی مشترک در این کشور تقاضای اقامت دائم این کشور را داشته باشند. از نکات بسیار مهم این است که کشور مالزی 2 تابعیتی را نمی پذیرد. شما می توانید بعد از اخذ اقامت دائم درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید.

افرادی که قصد اخذ اقامت مالزی و تابعیت این کشور را دارند باید در هنگام درخواست پاسپورت مالزی شهروندی خود در کشور مبدا را باطل نمایند. حداقل سن ازدواج در این کشور 21 سال می باشد. افرادی که قصد ازدواج و اخذ اقامت مالزی را دارند باید در ابتدای امر مدارک دال بر عدم سو پیشینه و مدارک تست سلامتی خود را به اداره ازدواج این کشور ارائه دهند.

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالزی و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور باید قبل از هرگونه اقدام به نکات اساسی و اصل سرمایه‌گذاری این کشور توجه لازم داشته باشند. یکی از مهم ترین نکات سرمایه گذاری در این کشور شاخص های سرمایه گذاری این کشور می باشد.

از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، نرخ مالیات بر در آمد در مالزی است که در سالانه 24% می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی توجه داشته باشند که از عوامل بسیار مهم در زمینه سرمایه گذاری در مالزی شاخص اقتصادی این کشور است.

اقامت مالزی و شرایط اخذ اقامت این کشور در این نوشتار مورد تحلیل قرار گرفت. با توجه به این که اقامت مالزی متقاضیان زیادی دارد و راه های ورود به این کشور متفاوت می باشد، علاقه مندان اخذ اقامت و شهرومندی این کشور از طرق مختلفی وارد بازار کار این کشور می شوند که می بایست قبل از این کار به تمامی جوانب آن خوب فکر کنند. متقاضیان عزیز می توانند برای اطلاع بیشتر از اقامت مالزی و کسب تابعیت این کشور با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند تا بهترین راه را برای مهاجرت خود انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :