مهاجرت به کشور قبرس

راهنمای اخذ اقامت قبرس در سال 2023

اقامت قبرس

قبرس به عنوان سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه، یک مقصد ساحلی محبوب است، به همین دلیل اقامت قبرس برای افراد مطلوب است. قبرس یک جزیره تقسیم شده است به این معنی که حرکت در آن می تواند بسیار دشوار باشد. برای بازدیدکنندگان، قبرس شمالی تجربه‌ ای کاملا متفاوت از جنوب است، اگرچه هنوز جاذبه‌ های زیادی دارد که ارزش بازدید دارد. حتی در استراحتگاه های معتبرتر، چیزهای مختلفی در هر شهر و محله وجود دارد. اقامت و اخذ پاسپورت قبرس شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که در این مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نکات آن پرداخته اند.

اخذ اقامت قبرس

قبرس یک جزیره زیبا است که امروزه نظر خیلی از افراد را به دلیل شرایط اب و هوایی به خود جذب کرده است. مهاجرت به قبرس شیوه های خاص خود را دارد که با توجه به شرایط افراد می توان شیوه های متفاوتی را پیشنهاد داد.

انوع مهاجرت به قبرس عبارت اند از:

 • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
 • اقامت قبرس از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج و تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • اقامت قبرس شمالی با خرید ملک
 • اقامت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

قبرس عمدتا مقصد توریستی و سرمایه گذاری برای افراد است، ولی امروزه به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل اقداماتی برای تحصیل هم انجام می شود.

اقامت قبرس از طریق ویزای سرمایه گذاری

در راستای قصد دولت قبرس برای افزایش سرمایه گذاری خارجی و کمک به توسعه اقتصادی آن، مقررات 6(2) مقررات اتباع خارجی و مهاجرت اخیرا توسط وزارت کشور ساده شده است تا برای متقاضیان غیر اروپایی مجوز اقامت صادر کند. کشورهایی که قصد سرمایه گذاری در قبرس را دارند مشروط بر رعایت شرایط زیر:

 • حداقل سرمایه گذاری 300000€ (یورو) باشد.
 • مسکونی یا سایر املاک خریداری شده در قبرس شامل مالیات بر ارزش افزود.
 • سرمایه یک شرکت فیزیکی ثبت شده باشد.
 • درآمد تضمین شده سالانه حداقل 30000€ (یورو) از خارج و از منابعی غیر از اشتغال در قبرس باشد.

اقامت قبرس از طریق ویزای سرمایه گذاری

اقامت قبرس از طریق تحصیل

کشور قبرس به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که بخشی یهودی نشین و بخش دیگر ترک نشین هستند و با فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه تشابهات دارند. در قسمت یهودی نشین به دلیل این که جمعیت کم تری دارد تعداد دانشگاه های کم تری هم به نسبت قسمت ترک نشین دارد. برای ورود به دانشگاه های قبرس باید آزمون ورودی داد و بعد از اخذ قبولی و نمره مورد نظر وارد دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می شوند. افرادی که همراه دارند و خود با ویزای تحصیلی می خواهند اقدام کنند باید برای همراه هم ویزای تحصیلی درخواست بدهند.

البته افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند گاها می توانند برای همسر و فرزندان البته زیر 18 سال درخواست اقامت بدهند و اقامت را دریافت کنند. البته این افراد با ویزای تحصیلی به خاک قبرس مهاجرت می کنند و بعد از اتمام دوره تحصیل در صورت پیدا کردن شغل مناسب و نامه کاری می توانند ویزای خود را از ویزایی تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهند. اگر طی مدتی که مشغول به تحصیل و کار هستند مقررات را رعایت کنند بدون تخلف زندگی کنند می توانند به اقامت قبرس برسند.

اقامت قبرس از طریق ویزای کار

همه شهروندان ایران، ترکیه، اتحادیه اروپا به دلیل اینکه سفارت در قبرس شمالی دارند نیاز به اخذ ویزا ندارند. ویزای کاری اعتباری قبرس یک ماهه دارد و به تمامی افرادی اعطا می‌شود که با مجوز اولیه به این کشور وارد شده‌ باشند. همچنین افراد دارای سرمایه می‌توانند با هدف ایجاد کسب و کار در قبرس به مدت یک ماه مجوز ایجاد کسب و کار Business Establishment Permit دریافت نمایند. با وجود اینکه قبرس شمالی از نیروی کار متخصص و ماهر برای جبران کمبود نیروی کار کشور استقبال می‌ کند، اما مهم‌ترین دلیل حضور افراد برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، تاسیس یک بیزنس و ایجاد شغل جدید است.

در واقع کشور قبرس به دلیل کسری های اقتصادی که دارد، مکان مناسب و به صرفه‌ای برای به راه اندازی یک کسب و کار نوپا است، اما باز مشاغل زیادی در کشور قبرس در دسترس برای همه از جمله نیروی کار بین‌ المللی وجود دارد. به ویژه در زمینه هتلداری و گردشگری که بسیار در این کشور خواهان و رونق دارد و افرادی که در رشته ها تحصیل کرده اند به راحتی وارد بازار کار می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های لازم را در خصوص اقامت قبرس به شما همراهان گرامی ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :