مهاجرت به کشور فنلاند

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

اگر شغل، محل تحصیل یا یکی از اعضای خانواده خو را در کشور فنلاند دارید می توانید برای اجازه اقامت فنلاند درخواست قانونی ارائه دهید. هموطنان عزیز لطفا قبل از آمدن به فنلاند برای اجازه اقامت این کشور درخواست دهید. جهت تسریع در این کار نیز می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید. در فنلاند خدمات مختلفی برای مهاجران وجود دارد که به شما کمک می کند تا در محل اقامت، کار پیدا کنید و زبان را بیاموزید.

جوانان در فنلاند می توانند به سرگرمی های هنری مختلف مانند هنرهای تجسمی، موسیقی و تئاتر بپردازند. علاوه بر این فرصت های زیادی برای اشتغال در بخش های مختلف در فنلاند وجود دارد. در هلسینکی پایتخت فنلاند همه محله ها امن هستند و حمل و نقل عمومی به خوبی دایر است. تقریبا نیمی از مردم فنلاند در خانه های اجاره ای زندگی می کنند.

شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت فنلاند

از اصلی ترین شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت فنلاند به این صورت است که شما باید شخصا برای اجازه اقامت خود در فنلاند اقدام کنید. به عنوان مثال شما نمی توانید برای اجازه اقامت همسر یا کارمند خود درخواست دهید.

اقداماتی که برای دریافت مجوز اقامت فنلاند باید صورت بگیرد به شرح زیر می باشد:

 • اطمینان حاصل کنید شرایط لازم برای اجازه اقامتی که برای آن درخواست می کنید را دارید.
 • درخواست خود را تکمیل کنید.
 • مطمئن شوید که تمام پیوست های مورد نیاز را دارید. در صورت لزوم آنها را ترجمه و قانونی کنید. همچنین اگر به اندازه کافی درخواست خود را پر نکرده باشید، ممکن است زمان پردازش بیشتر باشد.
 • هزینه درخواست خود را در سرویس آنلاین سفارت فنلاند پرداخت کنید.
 • منتظر تصمیم باشید، اداره مهاجرت فنلاند در صورت لزوم با شما تماس خواهد گرفت.
 • شما باید منتظر اجازه اقامت در همان کشور یا محلی باشید که درخواست خود را ارسال کرده اید و هویت خود را اثبات کرده اید.

در نمودار زیر می توانید هدف افراد مختلف از اخذ اقامت فنلاند را مورد بررسی قرار دهید:

هدف افراد مختلف از اخذ اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق مهاجرت کاری

هنگامی که برای کار در فنلاند درخواست اجازه اقامت می دهید. باید توجه داشته باشید که درخواست های خاص اجازه اقامت برای انواع خاصی از کار وجود دارد. اگر درخواست مجوز اقامت خاصی برای کار شما در فنلاند وجود ندارد، باید برای یک فرد شاغل درخواست مجوز اقامت دهید. علاوه بر این اگر برای کار در فنلاند درخواست اجازه اقامت می دهید، باید حقوق مناسبی برای کار خود دریافت کنید. این حقوق باید برای حمایت از شما در تمام مدت اعتبار مجوز اقامت شما کافی باشد.

همچنین اگر اجازه اقامت شما مبتنی بر کار باشد، ممکن است فقط به شما این حق را بدهد که برای یک کارفرمای خاص یا در یک زمینه کاری خاص کار کنید. اگر اجازه اقامت شما برای کار اعطا شده باشد و کار شما به پایان برسد، دیگر زمینه اجازه اقامت شما وجود ندارد. به این نکته نیز توجه فرمایید که شما معمولا نمی توانید با اجازه اقامت در کشور دیگری در فنلاند کار کنید، به خصوص اگر قصد دارید بیش از 90 روز در این کشور مشغول به کار باشید.

اقامت فنلاند از طریق مهاجرت کاری

دریافت تابعیت و اقامت فنلاند

در صورتی که مدت 4 تا 8 سال در فنلاند اقامت داشته باشید و زبان محلی این کشور را به خوبی آموخته باشید، می توانید برای دریافت تابعیت فنلاند اقدام کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای دریافت تابعیت فنلاند باید مسائلی را در نظر داشته باشید.

بنابراین لازمه دریافت تابعیت فنلاند به شرح زیر می باشد:

 • بتوانید به صورت قابل اعتمادی هویت خود را روشن سازید.
 • حداقل 18 سال داشته یا دارای ازدواج رسمی باشید.
 • طول مدت زمان سکونت شما در فنلاند به حد مورد نیاز رسیده باشد، طول این مدت زمان بستگی به شرایط شما داشته و به طور معمول حداقل 4 الی 7 سال است.
 • مرتکب هیچ جرمی نشده باشید.
 • سابقه عدم پرداخت مواردی چون مالیات، قبض های جریمه، نفقه یا قبض های بیمارستان را نداشته باشید.
 • باید اطلاع رسانی کنید که چگونه مخارج زندگی خود را در فنلاند تامین می کنید.
 • باید زبان های فنلاندی یا سوئدی یا زبان اشاره فنلاندی یا سوئدی را حداقل در حد رضایت بخشی بلد باشید.

جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به فنلاند، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

اقامت فنلاند از طریق مهاجرت تحصیلی

افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند باید برای دریافت اجازه اقامت این کشور اقدام کنند. اجازه اقامت تحصیل در فنلاند معمولا در طول مدت تحصیل اعطا می شود. با این اجازه اقامت برای تحصیل تا زمانی که مدت پاسپورت شما معتبر است اعطاء می شود. چنانچه مجوز اقامت فنلاند را ندارید می توانید حداکثر تا 90 روز در فنلاند تحصیل کنید. حتی اگر کمتر از 90 روز در فنلاند بمانید، ممکن است همچنان به ویزا نیاز داشته باشید.

علاوه بر این شما در صورتی می توانید برای اجازه اقامت فنلاند برای تحصیل درخواست دهید که شرایط زیر را دارا باشید:

 • شما به عنوان یک دانشجو در موسسه آموزشی عالی یا سایر موسسات آموزشی در فنلاند پذیرفته شده اید. در صورتی که تحصیل شما منجر به دریافت مدرک یا مدرک حرفه ای شود.
 • شما در یک برنامه مبادله بین موسسات آموزشی یا برخی برنامه های تبادل دیگر شرکت می کنید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در راستای اخذ اقامت قانونی کشور فنلاند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

سوالات متدوال در خصوص اقامت فنلاند

همواره سوالات متعددی ذهن افراد مختلف را در مورد مهاجرت و اقامت در فنلاند به خود درگیر می کند. به همین سبب متخصصان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در انتهای مقاله به سوالات شما عزیزان در این خصوص پاسخ دهند:

 • چگونه می توانم رسیدگی به درخواست اجازه اقامت خود را تسریع کنم؟ تمامی اطلاعات مورد نیاز در فرم درخواست به دقت پر کنید. ارائه اطلاعات ناکافی پردازش درخواست شما را کند می کند زیرا نیاز به توضیح بیشتری از شما است.
 • من درخواستی برای اجازه اقامت در فنلاند ارائه کرده ام، آیا می توانم فنلاند را ترک کنم و سپس به فنلاند برگردم؟ بله، اگر بتوانید بدون ویزا به فنلاند باز گردید یا اگر ویزای معتبری دارید که امکان ورود چندین نفر به حوضه شنگن را فراهم کند.
 • پاسپورت من چقدر باید اعتبار داشته باشد؟ پاسپورت شما باید برای مدت اقامت شما در فنلاند معتبر باشد.
 • برای چه مدت ممکن است اجازه اقامت فنلاند به من داده شود؟ هدف از اقامت شما در فنلاند بر روی نوع مجوز اقامت شما و مدت زمان آن تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :