مهاجرت به کشور شیلی

اقامت شیلی

شیلی یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد را در آمریکای جنوبی دارد که از طرفی زمینه ساز اقامت شیلی را برای متقاضیان فراهم می کند. در سال های اخیر، شیلی به عنوان پناهگاهی برای مهاجرانی که به دنبال نقل مکان به محیطی دلپذیر هستند ظاهر شده است. شیلی جزء یکی از ارزانترین، در دسترس ترین، و آسانترین اقامتگاه ها در جهان است.

برای کسانی که وقت خود را صرف پرش در آمریکای جنوبی می کنند. اقامت شیلی و در نهایت پاسپورت می تواند آزادی رفت و آمد را در قاره آمریکا افزایش دهد و از مالیت کمتری برخوردار شوند. پاسپورت شیلی شانزدهمین پاسپورت قدرتمند جهان است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در خصوص اقامت شیلی می باشد.

مزایای اقامت شیلی

در این بخش قصد داریم مزایا اقامت در شیلی را برای شما ارائه دهیم که این مزایا به شرح زیر می باشد:

  • امن ترین کشور آمریکای لاتین
  • کشوری مدرن با شهرهایی مدرن و تمام امکانات امروزی
  • یک اقتصاد با ثبات با فرصت های فراوان، به ویژه در معدن، تولید مواد غذایی و آبزی پروری
  • شفاف ترین کشور در آمریکای لاتین، رتبه 26 در شاخص ادراک فساد
  • یکی از با ثبات ترین ارز ها در منطقه، به لطف تجارت جهانی
  • یک کشور طرفدار تجارت، این مورد آسان ترین و ارزان ترین مکان برای راه اندازی کسب و کار در آمریکای لاتین است. شما می توانید همه کار ها را به صورت آنلاین با صرف 600$ (دلار آمریکا) انجام دهید.
  • هفدهمین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان

پس جای تعجب نیست تعداد زیادی از سرمایه گذاران به دنبال اقامت شیلی و شهروندی نهایی هستند.

اخذ اقامت دائم شیلی

اقامت دائم مجوزی است که به شهروندان خارجی دارای ویزای اقامت موقت معتبر برای اقامت نامحدود در شیلی اعطاء می شود. افرادی که دارای اقامت دائم شیلی هستند مجاز به انجام هر نوع تجارت تا زمانی که قانونی باشد هستند. پس از دریافت اقامت دائم، تا مادام العمر معتبر است و نیازی به تمدید آن نیست. اگرچه اقامت مادام العمر معتبر است، اما اگر بیش از 2 سال در خارج از کشور شیلی بمانید، حتی چند روز بدون بازگشت، به طور خودکار اقامت شما منقضی می شود. اگر قصد دارید در کشور دیگری زندگی کنید، لطفا توجه داشته باشید که حداقل 60 روز قبل از انقضاء دوره 2 ساله باید درخواست تمدید اقامت دائم خود را در نزدیک ترین کنسولگری شیلی دهید.

اقامت موقت شیلی

اقامت موقت در شیلی به مدت یک سال معتبر خواهد بود که در طی آن شما باید حداقل 185 روز از آن سال را در کشورشیلی بمانید که به طور خودکار شما را به عنوان مالیات دهنده تبدیل می کند. همچنین لازم نیست که این 185 روز متوالی باشد، بنابراین شما همچنان برای سفر آزاد هستید. با این حال اگر بعدا می خواهید اقامت خود را در شیلی تمدید کنید از آستانه عبور نکنید. در واقع شما آزاد هستید که هر کاری را که برای کشور مفید و راحت می دانید انجام دهید، تا زمانی که قانونی باشد. از آنجایی که مجوز اقامت شما رو به پایان است، می توانید یک بار آن را تمدید کنید. با این حال پس از 2 سال مجوز موقت، یا باید برای اقامت دائم شیلی درخواست دهید یا کشور را ترک کنید.

در جدول زیر به بررسی انواع اقامت شیلی پرداخته شده است:

 

مدت اعتبار ویزا نوع اقامت
یک سال اقامت دائم
5 سال با قابلیت تمدید اقامت موقت

اخذ اقامت شیلی از طریق سرمایه گذاری

مانند بسیاری از کشورهای جهان کشور شیلی اقامت خود را با برنامه های سرمایه گذاری ارائه می دهد. این مزیت برای بسیاری از سرمایه گذاران ثروتمند به ویژه برای کسانی که برای شهروندی جدید عجله دارند سودمند است. پس از تنها یک سال اقامت موقت، دولت شیلی اقامت دائم را به خارجی ها ارائه می دهد. سرمایه گذاری در منطقه پایتخت سانتیاگو به طور کلی باید بیشتر باشد، بدین ترتیب پس از 5 سال اقامت سرمایه گذار می تواند برای شهروندی اقدام کند.

اقامت شیلی از طریق برنامه استارت آپ

برنامه استارت آپ در شیلی یکی از برنامه های رایج سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برنامه استارت آپ در سال 2019 راه اندازی شد و با موفقیت زیادی همراه بود. تمرکز آن بر روی جذب استارت آپ های کم سرمایه به شیلی است. به افرادی که قصد راه اندازی دارند، 3 برنامه برای انتخاب به آنها داده می شود که هر برنامه از نظر شرایط و سطوح مالی متفاوت است.

به متقاضیان تایید شده پشتیبانی لازم برای نقل مکان، اقامت و همچنین راه اندازی کارآمد کسب و کار خود در شیلی داده می شود. اگر به دنبال اقامت در کشور شیلی هستید، برای کسب تجربه و مشاوره رایگان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :