مهاجرت به کشور دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک موجب دریافت بالاترین امکانات رفاهی کشور اروپایی می شود. دانمارک یکی از پرتقاضاترین مقاصد تحصیلی و تفریحی در اروپا است. همچنین در دانمارک، نابرابری درآمد پایین است، به این معنی که به جای اینکه ثروتمندان به هزینه فقرا ثروتمند تر شوند، همه به یک اندازه درآمد دارند. از سوی دیگر زمانی که شما در این کشور زندگی می کنید، به امکانات رفاهی مختلفی دسترسی خواهید داشت. بر اساس تحقیقات OECD در سال 2023 دانمارک در حال حاضر به تعادل عالی بین کار و زندگی دست یافته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با متخصصان مجرب در امر مهاجرت به پلی میان شما و تحقق آرزوهای درخشان شما عزیزان در خارج کشور تبدیل شده است.

مزایای اقامت دانمارک

کشور دانمارک مزایای بسیاری را برای افرادی که قصد اقامت این کشور را دارند ارائه کرده است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرزند شما در دانمارک حق تحصیل رایگان خواهد داشت.
 • اکثر خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.
 • دریافت کنندگان اقامت دانمارک، قادر خواهند بود، در سراسر منطقه شنگن بدون ویزا سفر کنند.
 • شما می توانید بدون مجوز کار در این کشور مشغول به کار شوید.
 • می توانید خانواده خود را به دانمارک بیاورید بدون اینکه با مشکلات دولتی در این کشور مواجه شوید.
 • دریافت اقامت دانمارک راه را برای اخذ شهروندی این کشور باز می کند.
 • شما به همراه خانواده می توانید واجد شرایط اقامت دائم در دانمارک شوید.
 • همچنین شما، واجد شرایط دریافت کمک های مالی و به دست آوردن دارایی شخصی در دانمارک هستید.

اخذ اقامت موقت دانمارک

متقاضیان خارجی که قصد دریافت اقامت دانمارک به صورت موقت را دارند باید در قدم اول برای دریافت ویزای بلند مدت این کشور در نزدیک ترین کنسولگری دانمارک در کشور خود درخواست دهند. از سوی دیگر اقامت موقت در دانمارک بسیار انعطاف پذیر است.

دلایلی که افراد را برای اخذ اقامت دانمارک ترغیب می کند به شرح زیر می باشد:

دلایل مهم برای دریافت اقامت دانمارکتوضیحات
افتتاح دفتر نمایندگی در دانمارکشرکت های خارجی می توانند با اقامت موقت در دانمارک نمایندگی خود را افتتاح کنند. قانون مهاجرت به مدیران و کارمندان شرکت های خارجی اجازه می دهد برای اقامت دانمارک درخواست دهند.
اقامت موقت با سرمایه گذاری در املاک و مستغلاتاین قانون اقامت، متقاضی را ملزم به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دانمارک می کند.

برای درک بهتر تفاوت بین اقامت دائم و موقت در دانمارک به این نکات توجه فرمایید. اجازه اقامت موقت بلافاصله پس از ورود به دانمارک برای کار، تحصیل یا الحاق خانواده صادر می شود. اما اخذ اقامت دائم به گونه ای است که پس از 8 سال اقامت در دانمارک می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و استارت آپ دانمارک، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

اخذ اقامت موقت دانمارک

فرآیند درخواست اقامت دائم دانمارک

در قدم اول شما باید از طریق اداره مهاجرت دانمارک یا آژانس بین المللی برای اجازه اقامت دائم دانمارک اقدام کنید. فرآیند درخواست اقامت دائم دانمارک شامل چند مرحله ساده می باشد که به شرح زیر است:

مراحل درخواست اقامت دائم دانمارکتوضیحات
یک شناسه سفارش پرونده ایجاد کنید.قبل از درخواست اقامت دائم، باید یک شناسه ایجاد کنید. در وب سایت siri نوع سفارش پرونده ای را که می خواهید درخواست کنید و سپس اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.
پرداخت هزینه درخواستبعد از اینکه شماره پرونده خود را وارد کردید، هزینه 11500DKK (کرون دانمارک) را بپردازید. همچنین می توانید به روش های حواله بانکی، بانک اینترنتی دانمارک، کارت و اداره پست یا بانک دانمارک پرداخت کنید.
ایجاد چک لیستقبل از درخواست اقامت دائم، بررسی کنید که تمام مدارک مورد نیاز از چک لیست را دارید. چک لیست شامل، آزمون زبان دانمارکی، گواهی اشتغال و تایید مسکن و موارد دیگر است.
درخواست را پر کنید.برای اخد مجوز اقامت دائم دانمارک باید از فرم درخواست استفاده کنید.
اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنید.4 هفته پس از درخواست، باید اثر انگشت و عکس خود را ارسال کنید.

مورد آخر اینکه، کار شما در دانمارک باید واقعی باشد. به طور مثال قراردادهای دسته جمعی، حقوق تعطیلات و مستمری را می توان در ارزایابی کار واقعی گنجاند. همچنین اگر قبلا شروع به کار کرده اید، می توانید کپی هایی از صورت های پرداخت خود را اضافه کنید. دریافت اقامت دانمارک برای افرادی که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند می تواند به یک فرآیند پیجیده تبدیل شود. بنابراین شما عزیزان می توانید برای تسهیل در این امر با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات متداول در خصوص اقامت دانمارک

در بخش پایانی مقاله قصد داریم به سوالات شما عزیزان در خصوص اقامت دانمارک پاسخ های دقیق و جامعی را ارائه دهیم:

 • زمان پردازش درخواست اقامت دانمارک من چقدر طول می کشد؟ زمان استاندارد پردازش برای درخواست کامل با آزانس بین المللی و استخدام و ادغام دانمارک 45 روز کاری می باشد. از سوی دیگر، با ناقص بودن مدارک، زمان پردازش ممکن است بیشتر طول بکشد.
 • آیا دانمارک تابعیت مضاعف را مجاز می داند؟ بله، مقاصد مهاجرت دانمارک اجازه تابعیت مضاعف را می دهند.
 • مدت زمان رسیدگی به مجوز اقامت دائم چقدر است؟ زمان رسیدگی به مجوز اقامت دائم دانمارک، در اداره مهاجرت این کشور یا آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارک 10 ماه می باشد.
 • کارت صورتی دانمارک چیست؟ کارت صورتی دانمارک همان کارت اقامت این کشور می باشد. برای سفر به خارج از دانمارک، باید کارت صورتی خود را به همراه داشته باشید. همچنین این کارت ثابت می کند که مجوز اقامت و کار در دانمارک را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :