مهاجرت به کشور استونی

اقامت استونی

اقامت استونی

اخذ اقامت استونی و زندگی در این کشور به معنای غرق شدن در سکوت است. مردم استونی بی نهایت به کشور خود افتخار می کنند. مردم استونی کاملا متفکر هستند و وقت خود را صرف پاسخ دادن به مسائل با پاسخی متفکرانه می کنند. استونی علیرغم جمعیت کم خود در صحنه جهانی بالاتر از وزن خود است، و عضو اصلی اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان های بین المللی است. به این معنی که شما می توانید از یک شبکه تجاری و فرهنگی گسترده با کشورهای اسکاندیناوی، آلمان و بریتانیا بهره مند شوید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص اقامت استونی می باشد. مردم استونی کاملا فعال هستند آنها در تمام طول سال به بیرون از منزل می روند. زندگی در استونی در تابستان، زمانی که روزها طولانی است واقعا لذت بخش است. اکثر افراد تحصیل کرده در استونی زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند. همچنین به دلیل فرهنگ جهانی شدن سریع، بسیاری از محل های کار تا حد زیادی انگلیسی هستند تا اقلیت خارجی را در خود جای دهند.

شرایط اخذ اقامت استونی

برای ورود یک بیگانه به استونی و اقامت در این کشور باید مبنای قانونی وجود داشته باشد. زمینه های قانونی برای اقامت یک خارجی در استونی عبارت اند از:

 • ویزای صادر شده توسط یک موسسه صالح استونی
 • حقی که مستقیما از یک معاهده برای اقامت در استونی ناشی می شود.
 • حق اقامت در استونی ناشی از تصمیم دولت جمهوری برای چشم پوشی از الزام ویزا
 • تعهدی که مستقیما از قانون، تصمیم دادگاه یا قانون اداری برای اقامت در استونی ناشی می شود.
 • اجازه اقامت صادر شده توسط یک موسسه مجاز در یکی از کشورهای حوضه شنگن
 • کارت شناسایی دیپلماتیک صادر شده توسط وزارت امور خارجه برای پرسنل معتبر موسسات کنسولی و نمایندگی های بین المللی در استونی
 • حق ناشی از انقضای مدت اعتبار مجوز اقامت موقت برای اقامت در استونی
 • مجوز اقامت صادر شده توسط یک نهاد صلاحیت دار، یک کشور عضو پارلمان اروپا و شورای اتحادیه اروپا

ثبت شرکت با اخذ اقامت استونی

دارندگان کارت شناسایی با کارت اقامت استونی می توانند یک شرکت سهامی خاص را به طور کامل آنلاین تاسیس کنند. اگر چنانچه شناسنامه یا کارت اقامت الکترونیکی در دسترس نیست برای تایید مدارک به یک دفتر اسناد رسمی در استونی مراجعه کنید.

مراحل ثبت شرکت در استونی با مجوز اقامت این کشور به شرح زیر می باشد:

مراحل ثبت شرکتتوضیحات
تعیین یک نام برای کسب و کار خودیک نام برای کسب و کار خود انتخاب کنید که در دسترس است.
ثبت آدرس شرکت در استونیاگر آدرس استونی ندارید برای دریافت یک آدرس قانونی با یک ارائه دهنده خدمات تجاری تماس بگیرید.
پرداخت هزینه ثبت شرکت به صورت آنلاینهنگام درخواست خود می توانید هزینه ایالتی را از طریق پورتال ایالتی بپردازید.
دریافت تاییدیهدرخواست ارسالی شما حداکثر تا 2 روز کاری بررسی خواهد شد و تاییدیه از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.
ثبت نام کارکنان در هیات مالیاتزمانی که شرکت شما دارای کارمند است کارکنان را در ثبت نام استخدامی در سایت مالیات و گمرک ثبت کنید.

ثبت شرکت با اخذ اقامت استونی

اجازه اقامت استونی برای تجارت

برای تسهیل امر تجارت در استونی مجوز اقامت برای برنامه تجاری وجود دارد. علاوه بر این اجازه اقامت موقت برای تجارت در استونی در دسترس است.

برای اخذ اقامت استونی جهت تجارت در این کشور باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • برای انجام کسب و کار در یک استارت آپ، شرکت استارت آپی شما در استونی باید قبلا توسط کمیته کارشناسی ارزیابی شده باشد. مگر اینکه مشخصاتی اعمال شود.
 • به عنوان یک سرمایه گذار عمده، باید یک سرمایه گذاری مستقیم حداقل 2 میلیون € (یورو) در یک شرکت ثبت شده در ثبت تجاری استونی داشته باشید. یا سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری، مطابق با سیاست سرمایه گذاری انجام داده اید.
 • تحت شرایط عمومی، اگر در یک شرکت صاحب سهام هستید یا به عنوان یک مالک انفرادی فعالیت می کنید. همچنین حداقل 75000€ (یورو) سرمایه در استونی سرمایه گذاری کرده اید. علاوه بر این سرمایه شرکت، بدهی تبعی و مقدار دارایی های ثابت شده را می توان به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفت.

کار و اقامت استونی

افرادی که قصد کار در استونی را دارند باید در قدم اول برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهند. هدف درخواست اقامت برای کار در استونی این است که شریکی برای شرکت هایی در استونی باشد که آماده پذیرش متخصصان بین المللی در تیم های خود هستند. از آنجایی که استونی از نظر سرانه تک شاخ در اروپا رتبه اول را دارد، رقابت بزرگی برای نیروی کار در استونی وجود دارد.

همچنین برنامه کاری استاندارد در استونی 8 ساعت در روز و 5 روز در هفته می باشد و مدت یک شیفت نباید بیش از 12 ساعت باشد. متوسط حقوق ناخالص ماهانه در استونی 1680€ (یورو) در سال 2022 بوده است. دستمزد باید حداقل یک ماه در ماه پرداخت شود و کارفرما موظف است کلیه مالیات حقوق را محاسبه و کسر کند.

اقتصاد و اقامت استونی 2023

استونی از زمان بازپس گیری استقلال خود یکی از سریع ترین اقتصاد های در حال رشد در اروپا بوده است. اصلاحات سریع، غربی سازی اقتصاد، نوآوری و باز بودن سرمایه خارجی نمونه خوبی از نوآوری اقتصاد در استونی است.

دستاوردهای مهم استونی در سال های اخیر که باعث رونق اقتصادی این کشور شده عبارتند از:

 • رتبه سوم جهانی در شاخص رقابت پذیری مالیاتی در سال 2021
 • آزادی در شبکه
 • رتبه اول جهانی در شاخص امنیت سایبری در سال 2020
 • کسب رتبه هفتم جهان در شاخص اقتصاد و جامعه دیجیتال در سال 2022
 • کسب شاخص آزادی اقتصادی در بنیاد هریتیج 2022
 • رتبه دوم در سهولت انجام کسب و کار در جهان در سال 2020

فناوری اطلاعات نقش اصلی را در زندگی در استونی بازی می کند، زیرا مردم استونی به راه حل های فناوری در این کشور اعتماد دارند. همچنین مشتاق هستند از آنها برای آسان تر کردن زندگی روزمره استفاده کنند. اخذ اقامت استونی همواره کار بسیار دشواری بوده به همین جهت متخصصان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند راهنمایی های مفیدی را در این خصوص به شما عزیزان ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :