مهاجرت به کشور سوئیس

افتتاح حساب بانکی در سوئیس

افتتاح حساب بانکی در سوئیس

اگر تمایل دارید که به کشور سوئیس مهاجرت کنید، اولین مرحله برای متقاضیان نظم بخشیدن به امور مالی خود افتتاح حساب بانکی در سوئیس است. سوئیس که یک کشور مرفه و از نظر اقتصادی پیشرفته است، در بین سرانه بالاترین تولید ناخالص داخلی (GDP) جهان قرار دارد. صدها بانک در سوئیس وجود دارد، از بانک های بزرگ چند ملیتی گرفته تا بانک های کوچکتر که به جوامع منفرد یا مشتریان گزینشی خدمات می دهند.

بانکداری سوئیس، بزرگترین مرکز مالی جهان، به دلیل حفظ حریم خصوصی، ثبات و محافظت از دارایی شهرت دارد. با این حال، تغییرات کمیسیون بانکی فدرال باعث تغییر مقررات مربوط به این بانک ها می شود. این مقاله به حساب های بانکی سوئیس برای بانکداری روزمره مانند کارت های اعتباری، حساب های جاری، پرداخت قبض ها و اجاره پرداخته است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت و افتتاح حساب بانکی در این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

نحوه افتتاح حساب بانکی در سوئیس

ساده ترین راه برای افتتاح حساب بانکی پس از ورود به سوئیس، مراجعه حضوری به یک بانک و درخواست باز کردن حساب است. فعال شدن حساب ها معمولا از یک هفته تا یک ماه طول می کشد. قبل از افتتاح حساب بانکی تعیین وقت قبلی ضروری نیست. در شهرهای بزرگ، بیشتر بانک ها یک کارمند در دسترس دارند که انگلیسی صحبت می کند. بانک ها به طور معمول ساعت 9 صبح تا 5 عصر، دوشنبه تا جمعه باز هستند، اگرچه بعضی از شعب در وعده ناهار بسته می شوند. بانک ها می توانند کارت بدهی را در شبکه Maestro صادر کنند که تقریبا در همه مغازه ها قابل استفاده است و برای برداشت پول نقد نیز کاربرد دارد.

برای به دست آوردن کارت اعتباری، بسته به بانک، تقریبا یک تا 2 برابر سقف اعتباری ماهانه، سپرده امنیتی لازم است. این مبلغ پس از آنکه مشتری کارت اعتباری خود را قطع کرد و کلیه قبض های پرداخت نشده را پرداخت کرد، عودت داده می شود. همه وجوه از نظر منشا بررسی می شوند، همچنین ممکن است از شهروندان ایالات متحده خواسته شود سندی را امضاء کنند که موافقت می کند تمام نقل و انتقالات یک مقدار مشخص را به سازمان امور مالیاتی اعلام کند. در ادامه بایستی اثبات هویت، وضعیت اقامت و قبض اخیر خود را نشان دهید. اگر هنوز آدرس مسکونی ندارید، ممکن است لازم باشد خود را به روش های دیگری ثابت کنید. به عنوان مثال با واریز مبلغ قابل توجهی (اغلب بیش از 25000CHF (فرانک سوئیس))، گرفتن مرجع نامه از کارفرمای خود، یا در غیر این صورت قابلیت اطمینان خود را ثابت کنید.

انتخاب بانک برای افتتاح حساب بانکی در سوئیس

سوئیس بخشی از اتحادیه اروپا نیست. بلکه یکی از محدود کشورهای اروپایی است که دارای “ارز اختصاصی” است. کلیه پرداخت های هزینه زندگی در سوئیس و سایر هزینه ها باید به فرانک سوئیس (CHF) باشد. پرداخت به یورو در برخی از مکان های شهرهای بزرگ، ایستگاه های قطار، فرودگاه ها، عوارض بزرگراه ها و برخی از غرفه های تلفن با سکه امکان پذیر است. در سوئیس 2 نوع موسسه مالی اصلی وجود دارد که خدمات بانکی روزمره را ارائه می دهند:

 • بانک های کانتونال
 • موسسات ملی

علاوه بر این، بسیاری از بانک های خصوصی و بانک های سرمایه گذاری وجود دارد. با این حال، اینها معمولا هزینه های روزمره و حساب ها را کنترل نمی کنند. انجمن بانکداران سوئیس (SBA) جزئیات بیشتر در مورد سیستم های بانکداری سوئیس فراهم می کند.

در جدول زیر حداقل مبلغ لازم برای افتتاح انواع حساب ها را مشاهده می کنید:

انواع حسابمبلغ مورد نیاز به فرانک سوئیس
حساب پایه2CHF الی 10CHF
حساب حق بیمه30CHF
حساب اعتباری30CHF

انتخاب بانک برای افتتاح حساب بانکی در سوئیس

سیستم بانکداری در سوئیس

برای تازه واردان به سوئیس، بهتر است بلافاصله مرتب سازی حساب بانکی را شروع کنید. بهتر است اگر می توانید قبل از حرکت مراجعه اولیه خود را انجام دهید، این معمولا بهترین حالت است. در غیر اینصورت ریسک ابتلا به وضعیتی وجود دارد که در آن تهیه مسکن دشوار است زیرا حساب بانکی ندارید و دریافت حساب بانکی سخت است زیرا آدرس ندارید. بانک های سوئیس یک مدیر حساب فردی را به هر مشتری اختصاص می دهند.

ابتدا باید هویت خود را مشخص کنید، سپس آدرس ایمیل و شماره تلفن آنها را دریافت کنید تا در صورن بروز هر مشکلی کمک بگیرید. از بانک های سوئیس درخواست شماره حساب نکنید. مگر اینکه به چنین خدماتی نیاز داشته باشید. هزینه آنها حدود 2000CHF (فرانک سوئیس) در سال است و تعداد زیادی محدودیت دارند. جهت اطلاع از شرایط کار و اشتغال زایی پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله کار در سوئیس خواهد بود.

مزایای استفاده از سیستم بانکی در کشور سوئیس

مانند بیشتر کشورهای اروپا، استفاده از کارت بانکی در سوئیس بسیار پر کاربرد است. مهاجران و بازدیدکنندگان از این کشور باید در نظر بگیرند که برخی از مغازه های کوچک و رستوران ها ممکن است پول نقد درخواست کنند یا فقط کارت اعتباری از شما بپذیرند. MasterCard و Visa در شهرهای دانشجویی سوئیس از محبوب ترین گزینه ها هستند و پس از آنها American Express و Diners Club قرار دارند.

اگر به سوئیس سفر می کنید یا به آن سفر کرده اید، می توانید با استفاده از کارت های خارجی خود از اکثر بانک ها پول برداشت کنید. برخی از دفاتر تغییر نرخ های بهتری نسبت به بانک ها برای مبادله ارز ارائه می دهند، اگرچه شما باید تمام هزینه ها و کارمزدها را بررسی کنید. در صورت امکان از رد و بدل کردن پول خود در هتل ها خودداری کنید، زیرا معروف است که هتل ها دارای حداقل نرخ مطلوب هستند.

بهترین بانک ها برای افتتاح حساب بانکی در سوئیس

موسسات ملی بانک های سوئیس هستند که در سراسر کشور فعالیت می کنند. از جمله بانک های برجسته سوئیس می توان به UBS ، Credit Suisse، Raiffeisen و Swiss Post اشاره کرد. اطلاعات بانک ها به زبان انگلیسی (جدا از سایت رائفیسن)، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی به صورت آنلاین در دسترس است. بانک های کانتونال سوئیس فقط مخصوص ساکنان آن کانتون هستند؛ همه کانتون ها دارای بانک هستند. اگر از یک کانتون به کانتون دیگر بروید، ممکن است مجبور شوید حساب خود را منتقل کنید، اگر در سطح بین المللی جابجا کنید، تقریبا مطمئن باشید که بانک حساب شما را می بندد. بسیاری از بانک های کانتونالی شهرت بالایی دارند، نرخ خوبی ارائه می دهند.

برخی از آنها از بزرگترین بانک های سوئیس هستند، مانند بانک های کانتونالی در زوریخ، وود، بازل، لوسرن، سنت گالن و برن. لیستی از بانک های کانتونال سوئیس:

 • Aargauische Kantonalbank
 • Appenzeller Kantonalbank
 • Banque Cantonale de Fribourg / Freiburger Kantonalbank
 • Banque Cantonale de Genève
 • Glarner Kantonalbank
 • Graubündner Kantonalbank
 • Banque Cantonale du Jura
 • Luzerner Kantonalbank
 • Banque Cantonale Neuchâteloise
 • Nidwaldner Kantonabank
 • Obwaldner Kantonalbank
 • Zürcher Kantonalbank

مهاجرت به سوئد از طریق کار یکی از مواردی است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان جهت مهاجرت می باشد که در مقاله مذکور به طور مفصل درباره این موضوع اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده ایم.

افتتاح حساب بانکی قبل از انتقال به سوئیس

در حالی که بسیاری از بانک های سوئیس بازیگران اصلی در صحنه بین المللی هستند، جالب است بدانید شعب زیادی از بانک های بین المللی در سوئیس برای انجام امور بانکی روزمره وجود ندارد. غالبا، شما نمی توانید به سادگی یک حساب از یک بانک جهانی غیر سوئیسی مانند HSBC را به یک شعبه سوئیس در منطقه کانتون خود منتقل کنید. کلیه بانک های تحت کنترل خارجی و شعب بانک های خارجی در سوئیس عضو انجمن بانک های خارجی در سوئیس (AFBS) هستند.

افتتاح حساب برای افراد غیر مقیم و متقاضیان تحصیل و کار در سوئیس کمی دشوار است و بانک های سوئیس خدمات بانکی روزمره در کشورهای دیگر را ارائه نمی دهند. این آسان نیست که به Credit Suisse London بروید و یک حساب جاری باز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :