مهاجرت به کشور چین

اطلاعات عمومی چین

اطلاعات عمومی چین

دانستن اطلاعات عمومی چین از جمله زبان رسمی، فرهنگ و جغرافیای این کشور برای آن دسته که علاقه مند به مهاجرت و زندگی در چین هستند ضروری است. چین سومین کشور وسیع جهان و همچنین پرجمعیت ترین کشور جهان می باشد. همواره در طول تاریخ از دیرباز تا بدینجا نقش مهمی بر دیگر کشورهای جهان گذاشته است. این کشور با تکیه بر جمعیت زیاد و نیروی کار خود در سال های اخیر دچار تحول اقتصادی بسیاری گشته است. در بازار اقتصاد جهانی نامی برای خود دست و پا کرده و وارد رقابت با کشور آمریکا گشته است.

چین همچنین به دلیل قدمت و تاریخ کهن خود امروز دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. یکی از توریستی ترین کشورهای جهان بوده که همواره مورد توجه افراد خاجی قرار می گیرد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با انتشار این مقاله اطلاعات عمومی درباره چین را جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده اند.

نگاهی اجمالی به این کشور در جدول زیر بدین صورت خواهد بود:

پارامترشرح
نام کشورجمهوری خلق چین
جمعیت1.4 میلیارد نفر
واحد پولیوان
روز ملییک اکتبر
مهم ترین تعطیلات ملیسال نو چینی
پایتختپکن

بررسی اطلاعات عمومی درباره جمعیت چین

چین در حال حاضر با جمعیت 1.43 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور جهان است. شهرهای شانگهای، پکن، تیانجین، گوانژو و شنژن از جمله شهرهای پرجمعیت چین است که بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارند. حدودا 56 قوم مختلف در جمعیت چین سکونت دارند که بیش از 90% آن را قوم هان تشکیل می دهد. بقیه قوم ها به جزء قوم ژوانگ کم تر از 1% از جمعیت چین را تشکیل می دهند. جمعیت چین در سال های اخیر توسط دولت این کشور کنترل شده و میزان رشد آن کاهش پیدا کرده است.

جمعیت چین در واقع حدود 19% از جمعیت کل جهان را در بر می گیرد. تراکم جمعیت چین با توجه به میزان مساحت کل کشور حدود 157 نفر در هر کیلومتر مربع، اما با این حال تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ چین بسیار بالاتر است.

بررسی جغرافیای چین

با 9.6 میلیون کیلومتر مربع، چین سومین کشور بزرگ از نظر مساحت در جهان است. وسعت آن از شمال و جنوب 3900 کیلومتر و وسعت شرق تا غرب 5000 کیلومتر، 33% از خاک چین کوهستانی، 26% فلات مرتفع، 19% بیابانی، 12% مناطق دشتی و 10% تپه ای است. چین با داشتن کوه اورست و ارتفاع 8484 متر دارای بالاترین ارتفاع در جهان و همچنین سومین کشور از نظر پایین بودن از سطح دریا با میزان 154- متر در تورپان می باشد.

چین همچنین دارای بیشترین مرزهای بین المللی است. با 14 کشور روسیه، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند، نپال، بوتان، میانمار، تایلند، ویتنام و کره شمالی همسایه است. کشور چین شامل 22 استان، 4 شهرداری (چونگ کینگ، پکن، شانگهای و تیانجین) و 5 منطقه خودمختار و 2 منطقه ویژه اداری به نام هنگ کنگ و ماکائو می باشد. در خصوص فرهنگ مردم چین به لینک مذکور مراجعه بفرمائید.

اطلاعات عمومی درباره زبان رسمی کشور چین

به عنوان یکی از 6 زبان رسمی مورد استفاده سازمان ملل، چین اکنون جایگاه بالاتری در جهان را کسب کرده است. زبان رسمی چین ماندارین است که نام خود را از “هانیو” یا “پوتونگوا” متعلق به سینو-تبت گرفته. این زبان مشترک همه افراد ملت مدرن هان می باشد. از این رو در استان تایوان و هنگ کنگ، “Guoyu” نامیده می شود. در حالی که در سنگاپور و مالزی ، اغلب “Huayu” نامیده می شود.

ماندارین شکل و مبتنی بر گویش پکن و سایر گویش هایی است که در مناطق شمالی چین صحبت می شود. دانش آموزان اغلب در کتاب های مدرسه خود، ماندارین را به عنوان “یوئن” آموزش می بینند. انگلیسی یک دوره مورد نیاز و آموزش جهانی در چین و از محبوبیت بالایی برخوردار است. امروزه بسیاری از مردم چین به ویژه جوانان، دانشجویان و کارمندان می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر راجع به زبان رسمی چین مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

اطلاعات عمومی درباره زبان رسمی کشور چین

شرح مذهب در چین

چین کشوری چند مذهبی است. تائوئیسم، بودیسم، اسلام، پروتستانتیسم و كاتولیسم همه در طول تاریخ چین به مذهب مختلف چین تبدیل شده اند. آزادی عقیدتی سیاست دولت این کشور بوده و فعالیت های عادی مذهبی توسط قانون اساسی محافظت می شود. برای بسیاری از شهروندان چین، دین آنها در کنار غرور ملیشان یک ویژگی تعیین کننده است. در حالی که بسیاری فرهنگ چین را یک فرهنگ همگن تصور می کنند اما مذهب در چین کاملا متنوع می باشد.

بیشتر ادیان اصلی جهان توسط مردم بومی چین و با فداکاری بسیار انجام می شود. تقریبا در هر شهر چین، طیف های متنوعی از اقوام را مشاهده می کنید که در آیین های مذهبی تاریخی خود از بودیسم تا پروتستانتیسم مسیحی شرکت می کنند. دین و فلسفه اغلب در چین در هم تنیده اند، تائوئیسم و ​​کنفوسیونیسم 2 نمونه از عقاید فلسفی در چین هستند که یک عنصر مذهبی نیز دارند. از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به چین مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

درباره تاریخ چین

تاریخ چین سرشار از هنر، سیاست، علم و فلسفه بوده است. خانه یک از قدیمی ترین تمدن های بزرگ جهان است. در بیشتر تاریخ خود چین تحت سلطه سلسله های مختلف اداره می شد. اعتقاد بر این است که اولین سلسله در چین سلسله شیا است که در حدود 2250 سال قبل از میلاد مسیح شکل گرفت. سلسله شانگ یا یین در حدود قرن 14 قبل از میلاد قدرت را به دست آورد. سلسله هان که در سال 206 پیش از میلاد بود بیش از 400 سال به طول انجامید.

از این رو یکی از تأثیرگذارترین ها در تاریخ چین بود. بیشتر فرهنگ امروز در دوران سلسله هان به وجود آمده است. سلسله های معروف بعدی مانند آهنگ و تنگ، همچنان به اصلاح فرهنگ و نوآوری های جدید از جمله پول چاپی، یک نیروی دریایی دائمی و یک دولت پیچیده که بر بیش از 100 میلیون نفر حکومت می کرد، ادامه دادند.

ساختار سیاسی چین

شکل دولت چین یک کشور کمونیستی است که به عنوان جمهوری خلق شناخته می شود. حزب کمونیست چین حزب سیاسی پیشرو در چین می باشد. برخلاف احزاب در دموکراسی های غربی، حزب کمونیست چین یک نیروی سیاسی کاملا سازمان یافته است که جامعه را در همه سطوح کنترل و رهبری می کند. این حزب ساختار سیاسی چین را تنظیم می کند و اجرای آن را از طریق مقامات دولتی که باید عضو حزب باشند کنترل می کند.

این سازمان به عنوان یک سلسله مراتب سازمان یافته بوده و قدرت بسیار بالایی دارد. رئیس جمهور چین در حال حاضر رئیس حزب کمونیست چین است. ساختار هرمی مانند کنگره ها و کمیته های حزب در سطوح مختلف وجود دارد که کنگره حزب ملی در صدر آن قرار دارد. کمیته مرکزی نیز حدود 200 عضو دارد که به طور نمادین توسط کنگره انتخاب می شود. همچنین کمیته مرکزی به صورت نمادین دفتر سیاسی را انتخاب می کند.

در این بخش به حقایقی درباره چین اشاره می نماییم:

  • چینی ماندارین رایج ترین گویش چینی و رایج ترین زبان در جهان است.
  • پایتخت چین پکن می باشد. در حالی که پرجمعیت ترین شهر این کشور شانگهای است. سایر شهرهای بزرگ چین شامل چونگ کینگ، شنژن و گوانگژو هستند.
  • چین چهارمین رودخانه طولانی جهان به نام رودخانه یانگ تسه را دارد. طول آن به 5،797 کیلومتر می رسد.
  • چین پس از ایالات متحده آمریکا دومین اقتصاد بزرگ جهان است.
  • دیوار بزرگ چین بزرگترین سازه ساخته شده در جهان است که طول باورنکردنی بیش از 8000 کیلومتر دارد.
  • پکن تنها شهر جهان است که میزبانی المپیک زمستانی و تابستانی را به دست آورده است.
  • جمعیت مردان در چین بسیار بیشتر از جمعیت زنان در چین است.
  • در چین هر 5 روز یک برج ساخته می شود.
  • هنگ کنگ بیشترین آسمان خراش در جهان را دارد.
  • از هر 5 نفر در جهان یک نفر چینی می باشد.

در این مقاله اطلاعات عمومی درباره چین ارائه شد که در اختیار مخاطبین گرامی قرار گرفته شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به چین و همچنین راه های اخذ اقامت چین می توانید به مقالات منتشر شده در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :