مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

استارت آپ مجارستان

استارت آپ مجارستان

در سال های اخیر نقش دانش و استارت آپ مجارستان در میان متقاضیان خارجی و جویای تبت ایده نوپا به شدت گسترش یافته است. اقتصاد مجارستان گرچه در طی سالیان دراز همچون سایر کشورهای اروپای شرقی عمدتا مبتنی بر صنایع سنگین به خلق پول می پرداخت. برای عملی شدن سیاست های استارت آپی دولت مجارستان در طی سال های گذشته و بخصوص در یک دهه اخیر دست به تعدیل و کاهش بوروکراسی اداری زده است تا فضای کسب و کار بیش از پیش برای فعالان اقتصادی باز شود. در صورت علاقه به مهاجرت به مجارستان و ورود به اقتصاد استارت آپ محور این کشور می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از کارشناسان ما کسب اطلاع فرمایید.

شرکت های معتبر استارت آپ مجارستان

امروزه در مجارستان شرکت های مختلفی در قالب فعالیت های استارت آپی مشغول به کار شده اند که شرکت AImotive یکی از شرکت های مهم در این زمینه است. این شرکت ارائه ‌دهنده پیشرو فناوری رانندگی خودکار با دوربین اول، مجهز به هوش مصنوعی می باشد. بیتی شرکت دیگری است که وظیفه آن توانمندسازی کسب‌ و کارها برای ساخت برنامه ‌های بهتر، سریع ‌تر از طریق پلتفرم SaaS DevOps است که توسط توسعه‌ دهندگان موبایل برای توسعه‌ دهندگان تلفن همراه ساخته شده است. توربین از دیگر فعالان صحنه استارت آپی مجارستان است. پلت فرم توربین مکانیسم های درونی سرطان را درک می کند که امکان کشف اهداف جدید و درمان های دارویی دقیق را فراهم می کند. Talentuno از دیگر محصولات رویکرد استارت آپ محور در مجارستان است که روشی را که افراد شغل پیدا می کنند و شرکت های استعدادیابی را معرفی می کند.

Talk-A-Bot یک شرکت فناوری اطلاعات است که یک ربات چت سازمانی برای شرکت ها، شرکت ها و برندها ارائه می دهد یا Balabit، یک کسب و کار One Identity است که ارائه دهنده پیشرو راه حل های مدیریت دسترسی ممتاز و مدیریت گزارش است.Pocketguide یک سرویس تلفن همراه است که تورهای صوتی با ناوبری صوتی را برای شهرهای فرهنگی در اروپا ارائه می دهد یا Gravity R&D راه‌حل‌های توصیه‌هایی را ارائه می‌کند که کسب‌و کارها را قادر می‌سازد تا تجربیات کاربری بهتری ارائه دهند. سینتیک از دیگر شرکت های مشهور مجارستان است که به برندها و تولیدکنندگان رسانه کمک می‌کند تا بر اساس داده‌ های بیومتریک تبلیغات ویدیویی با عملکرد بالا ایجاد کنند و Statzup توسعه دهنده و مجری انواع بازی های ورزشی فانتزی و محصولات مرتبط برای پلتفرم های مختلف است.

در تصویر زیر به سایر شرکت های معتبر در عرصه استارت آپ در مجارستان اشاره شده است:

شرکت های معتبر در عرصه استارت آپ در مجارستان

دلیل راه اندازی استارت آپ در مجارستان

چالش راه اندازی یک تجارت، یعنی راه اندازی یک شرکت در مجارستان تنها چند روز طول می کشد، در واقع بازه زمانی ثبت شرکت طی 4 تا 5 روز پس از امضاء تکمیل شود. از جمله ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، مجارستان را به یکی از آخرین کشورهایی تبدیل می کند که شماره های مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا را به طور خودکار صادر می کند. این امر در ترکیب با مالیات شرکتی 9%، مجارستان را به یک مقصد تجاری و سرمایه ‌گذاری اصلی تبدیل می‌ کند که برای اتباع خارجی که به دنبال راه‌ حل مقرون ‌به ‌صرفه یا پایگاهی مناسب در اروپا هستند، ایده ‌آل است.

از سوی دیگر راه اندازی استارت آپ در مجارستان با سرمایه اولیه کم که نیازی به سپرده گذاری ندارد، امکان پذیر است. دلیل دیگر به موقعیت مرکزی این کشور در اروپا و زیرساخت های خوب آن باز می گردد. از روش های معمول جهت مهاجرت به این کشور تحصیل در مجارستان می باشد که به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

در جدول زیر به سایر جذابیت های راه اندازی استارت آپ در مجارستان اشاره شده است:

ردیفدلایل ارزشمندی راه اندازی استارت آپ در مجارستان
1معافیت های مالیاتی دولت به برخی فعالیت ها
2پرداخت وام بانکی
3کاغذبازی اداری خیلی کم
4امکان مشارکت با کشورهای اتحادیه اروپا

مدارک ثبت استارت آپ در مجارستان

تشکیل شرکت استارت آپ در مجارستان به صورت حضوری یا از طریق (POA) صورت می پذیرد. اما در زمینه راه اندازی افراد باید در زمینه های مختلفی مدارک ارائه دهند که این زمینه ها عبارتند از مالیات ثبت شرکت، شماره مالیات بر ارزش افزوده محلی و اتحادیه اروپا، معرفی بانک، شماره مالیات شخصی و شماره تامین اجتماعی برای مدیر، ثبت نام اتاق بازرگانی (شامل حق عضویت سال اول)، ثبت نام برای مدیریت الکترونیکی، استاندارد 2390€ (یورو) به همراه مالیات بر ارزش افزوده در صورت وجود)، دفتر ثبت شده به مدت یک سال (آدرس تجاری معتبر جنب مجلس)، ارسال نامه جامع و دفتر پشتیبان به مدت یک سال، چکیده معرفی شرکت به زبان انگلیسی که تأیید می کند که شما یک شرکت را در مجارستان اداره می کنید.

علاوه بر این صدور حداکثر 20 فاکتور در ماه و انجام حقوق و دستمزد حداکثر برای 2 کارمند دارای اهمیت است. دفتر فیزیکی با قرارداد 6 ماهه مورد دیگری است که باید مدارک آن ارائه شود. این مورد شامل یک فضای اداری واقعی است که می توانید بدون محدودیت از آن استفاده کنید. می توانید هر زمان که بخواهید مهمان بیاورید یا می توانید یک اتاق جلسه برای حداکثر 11 نفر اجاره کنید. این بسته ایده آل برای سرمایه گذاران جدی است که می خواهند با کسب و کار خود ادامه دهند و به طور بالقوه می خواهند به بوداپست نقل مکان کنند. این بسته برای صاحبان مشاغل خارجی ایده آل است که می خواهند از یک تیم حسابداری انگلیسی زبان از روز اول فعالیت شرکت بهره ببرند و مطمئن شوند که شرکت با قوانین مالیاتی محلی حتی در زمانی که فعالیت کمی وجود دارد مطابقت دارد.

مدارک ثبت استارت آپ در مجارستان

مراحل ثبت شرکت استارت آپ در مجارستان

پیش از پرداختن به مراحل لازم است که گفته شود، شرکت های تضامنی و شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تک عضوی یا شرکت های سهامی خاص انواع شرکت هایی هستند که برای آغاز فرآیند استارت آپ در مجارستان می توانند در نظر گرفته شوند. حال باید گفت که مرحله نخست راه اندازی به تهیه اسناد شرکتی توسط وکیل مجارستانی باز می گردد. بنیانگذاران شرکت باید سند تشکیل دهنده شرکت را امضاء کنند که همراه با برخی اسناد دیگر باید توسط یک وکیل مجارستانی امضا شود که حداقل یک روز زمان می برد. در مورد هزینه ها باید گفت که دستمزدهای وکالت در محدوده وسیعی است. گام بعدی افتتاح حساب بانکی است که 1 روز نیاز به زمان دارد و هزینه ها به بانک بستگی دارد. مرحله سوم شامل ثبت شرکت در دادگاه ثبت مجارستان و اخذ شماره شناسایی مالیاتی است.

شرکت به موجب قانون دادگاه ثبت تأسیس می شود. کلیه شرکت ها و مشاغل انفرادی باید در دادگاه صالح ثبت شرکت ثبت نام کنند. درخواست ثبت یا اصلاح مشخصات باید به صورت الکترونیکی از طریق نماینده قانونی ارسال شود. دادگاه ثبت اسناد مربوط به شرکت را به صورت الکترونیکی ثبت می کند و گواهی الکترونیکی ثبت و همچنین تأیید هرگونه تغییر ایجاد شده را ارائه می کند. در این زمینه دانستن برخی اصطلاحات مهم است. به عنوان مثال «تک پله» در هنگام ثبت شرکت به این معناست که دادگاه ثبت با استفاده از سامانه الکترونیکی ایجاد شده برای این منظور، شماره مالیات و کد آماری شرکت را اخذ می کند. «فروشگاه یک‌ جا» در فرآیند ثبت فعالیت ‌های تاجر انحصاری به این معناست که مرجع ذی‌ صلاح به ‌جای متقاضی، شماره مالیات و کد آماری را مستقیما دریافت می‌کند.

جزئیات ثبت شرکت استارت آپ در مجارستان

در مورد شرکت هایی که با استفاده از اسناد تشکیل دهنده الگو تأسیس شده اند، یک ساعت کاری از صدور شماره شناسایی مالیاتی شرکت بیشتر نمی گذرد. البته این روش ثبت ساده برای شرکت های سهامی عام در دسترس نیست. در غیر این صورت مراحل ثبت طول می کشد و 15 روز کاری لازم به ذکر است که در صورت تعلیق روند رسیدگی می تواند زمان بیشتری را به همراه داشته باشد زیرا سازمان مالیاتی برای ارائه شماره شناسایی مالیاتی به دادگاه بیش از یک روز زمان نیاز دارد.

جزییات هزینه و ثبت شرکت در مجارستان بدین شرح می باشد:

  • هزینه های ثبت نام برای مشارکت های محدود 50000HUF (فورینت) است.
  • برای شرکت های با مسئولیت محدود و برای شرکت های خصوصی با سهام محدود 100000HUF (فورینت) می باشد.
  • شرکت های سهامی عام با سهام 600000HUF (فورینت) می باشد.

موضوع دیگر در ارتباط با لیست اعضاء است که در این زمینه اعلامیه مدیر عامل مبنی بر عدم مشمول ممنوعیت، گواهی ارائه دهنده خدمات پرداخت مبنی بر واریز وجه نقد به شرح مندرج در اساسنامه یا اعلامیه رسمی مدیرعامل مبنی بر اعطاء رایگان سهم تعهد شده به صورت نقدی است. درخواست‌ های مورد استفاده در ثبت شرکت در این ارتباط باید توسط نماینده قانونی از طریق پورتال دولتی مجارستان و با استفاده از یک برنامه چارچوب پر کردن فرم کلی (ÁNYK) که فرم‌ های مختلف فرآیند را مدیریت می ‌کند، ارسال شود. افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در نظام اقتصادی مجارستان در ارتباط با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شرایط ورود به صحنه استارت آپ مجارستان را با روشی سریع تر آغاز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :