مهاجرت به کشور یونان

اجاره خانه در یونان

اجاره خانه در یونان

آگاهی از هزینه های مربوط به اجاره خانه در یونان، برای متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل و کار در این کشور را دارند، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. یکی از جذاب ترین کشور های جهان، یونان می باشد که سرشار از فرهنگ باستانی، مناظر شگفت انگیز و یک خط ساحلی طلایی می باشد. در این کشور جزایر برای گشت و گذار، ویرانه هایی برای بازدید و غذا و شراب برای لذت بردن وجود دارد. برای بازدید از مکان های دیدنی این کشور ممکن است دشوار باشد که از کجا شروع کنید. بازدیدکنندگان از کشور یونان می توانند از تجربه های بسیار متنوعی در این کشور لذت ببرند.

بسیاری از جزایر یونان در نوع خود مانند کشورهای کوچک می باشند و برای لذت بردن از فرهنگ و غذاهای محلی، تفاوت های ظریف محلی دارند. از جمله مزیت های این کشور می توان به هوای گرم و دسترسی مستقیم و آسان به دریا اشاره کرد که باعث محبوبیت برخی از این جزایر در بین جوانان در زمان تعطیلات و تفریحات شبانه شده است. بدین ترتیب بیش از 6000 جزیره در کشور یونان وجود دارد که بسیاری از آنها غیر مسکونی می باشند. در این جزایر بسیاری از ویلاهای تعطیلاتی وجود دارد که چشم اندازه بسیار متنوعی را ارائه می دهند. آب های شفاف و آبی این مناطق به این معنی است که علاقه مندان به ورزش های آبی مانند غواصی بسیار لذت می برند.

آنچه در ادامه در رابطه با اجاره خانه در یونان خواهید خواند:

  • قوانین اجاره خانه در یونان
  • هزینه اجاره خانه در یونان
  • اجاره آپارتمان مبله در یونان

قوانین اجاره خانه در یونان

کسانی که قصد اجاره خانه در کشور یونان را دارند باید به این نکته توجه کنند که حداقل مدت اجاره خانه به مدت 3 سال می باشد و کتبا باید توافق شود. اگر مستاجر و مالک یک توافق نامه برای مدت کوتاه تری مانند 8 ماه یا یک سال را تعیین کردند، با اتمام مدت توافق، مستاجر بر مالکیت نظارت کرده و مالک کلیدها را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهد کرد. مستاجر باید یک بیانیه کتبی در رابطه با پذیرش ملک توسط مالک را اخذ کرده و تاکید کند که هیچ ادعایی در مورد اجاره در آینده ندارد. در صورتی که اجاره بهای خانه برای خانواده ها باشد، نام همسر باید مشخص شود. در صورتی که اجاره خانه برای دانش آموز می باشد، توافق نامه توسط والدین دانش آموز باید امضا شود یا والدین با پرداخت اجاره و سایر هزینه ها تضمین کنند.

دوره اجباری فقط به موجب توافق نامه محضری جدید قابل تغییر است و تنها با انقضای 6 ماه از شروع اجاره می تواند انجام شود. بدین ترتیب زمانی که دوره 3 سال تمام شد، مالک می تواند در هر زمان ملک خود را درخواست کند و مستاجر موظف است که ملک را تحویل دهد. بدین ترتیب در طول مدت اجاره مالک حق ندارد که ملک را برای اقامت شخصی طلب کند. پرداخت اجاره با توافق طرفین تعیین شده و تنظیم می شود. چرا که مشکل در انطباق، باعث ایجاد مشکل در هنگام اجاره خواهد شد. توجه داشته باشید که مبلغ کمتر از توافق قید در قرارداد درج نگردد. چرا که علاوه بر جرم مالیات، این امر به مالک ضرر می زند. توجه داشته باشید که درآمد حاصل از اجاره مشمول مالیات خواهد شد.

قوانین اجاره خانه در یونان

هزینه اجاره خانه در یونان

به طور کلی، یافتن ملک اجاره ای در کشور یونان است و شما با مراجعه به آژانس های املاک و مستغلات، که روزانه تبلیغات در رابطه با املاک اجاره ای در اختیار مشتریان قرار می دهند. توجه داشته باشید که متوسط قیمت اجاره در شهر آتن پایتخت یونان نسبت به بقیه شهرها می تواند متفاوت باشد. از اینرو می توان گفت که اندازه متوسط آپارتمان در کشور یونان 886 فوت مربع می باشد. با این حال این به نوع خانه بستگی داشته و متفاوت است.

از اینرو گزینه های بسیاری از خانه ها در این کشور وجود دارد که می توان به خانه های ارزان و لوکس برای خانه ها و آپارتمان ها اشاره کرد. آپارتمان های استودیویی کوچکترین و مقرون به صرفه ترین آپارتمان ها می باشد که برای دانشجویان بسیار مناسب است. از اینرو مساحت آپارتمان های یک خوابه متوسط می باشد در حالی که آپارتمان های 2 خوابه و 3 خوابه مساحت مساعدتری دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در یونان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده از طریق مراجعه به سایت رسمی ما می باشد.

در جدول زیر می توانید اجاره آپارتمان ها را در کشور یونان مشاهده کنید:

نوع آپارتماناجاره ماهانه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر33361€
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر27705€
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر56776€
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر47479€

از مقرون به صرفه ترین محله های بونان جهت اجاره می توان به North Gates اشاره کرد که متوسط اجاره ماهانه 842$ (دلار) می باشد. منطقه دیگری که اجاره ارزان دارد Honeoye Falls می باشد که ماهانه 857$ (دلار) است و Rush با میانگین اجاره 857$ (دلار) در ماه می باشد.

اجاره آپارتمان مبله در یونان

آپارتمان های مبله حداقل 80 متر مربع می باشند. برای اجاره آپارتمان های مبله، باید توافق نامه کتبی انجام شود. حداقل دوره ای که می توانید این نوع آپارتمان ها را اجاره کنید یک ما و حداکثر مدت اجاره 3 ماه می باشد. اجاره هفتگی مشروط بر اجازه ویژه از EOT (سازمان گردشگری یونان) مجاز می باشد. در اداره مالیات به مراحل اولیه نیازی ندارید و مدت زمان کل اجاره برای هر 2 مورد اجاره هفتگی یا ماهانه، نباید بیش از 3 ماه باشد.

در صورتی که تمایل به اجاره آپارتمان مبله و اجاره خانه تعطیلات به صورت هم زمان دارید، اجاره هر 2 مورد از یک مالک ممنوع می باشد. مبالغ اجاره در اداره مالیات اعلام شده و مشمول مالیات می باشد. اگر قصد مهاجرت، تحصیل و کار در کشور یونان را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوران و وکلای خبره ما در این زمینه راهنمایی بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :