مهاجرت به کشور کانادا

اجاره خانه در کانادا

اجاره خانه در کانادا

اطلاع از هزینه زندگی و اجاره خانه در کانادا یکی از مهمترین مسائلی است که قبل از اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کانادا باید به آن توجه کنید. کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان و دومین کشور پهناور جهان از اقتصادی قوی و پیشرفته همراه با سطح رفاه بالا برای شهروندان خود برخوردار است.

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان متقاضی تحصیل می تواند به دلیل بهره مندی از دانشگاه های برتر این کشور در سطح بین المللی و برای ایرانیان متقاضی کار به دلیل رسیدن به درآمدهای بالا می باشد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به کشور کانادا نگارش شده است.

میانگین اجاره خانه در کانادا

برای افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می کنند اطلاع از هزینه اجاره خانه اهمیت زیادی دارد. برای یافتن یک خانه ایده آل با قیمت مطلوب در کانادا باید از ماه آوریل تا ماه جون در شهرهای کانادا به دنبال مسکن بگردید. قانون تخلیه مسکن در کانادا به این صورت است که باید از 3 ماه قبل به صاحب خانه خود اطلاع دهید که قصد دارید مسکن دیگری برای خود پیدا کنید.

در لیست زیر هزینه اجاره خانه در کانادا در شهرهای مختلف این کشور به طور دقیق برای آپارتمان کوچک یک خوابه و بزرگ 3 خوابه بررسی می شود:

اجاره خانه در کانادا شهر تورنتو به دلار کانادااجاره خانه در کانادا شهر کلگری به دلار کانادااجاره خانه در کانادا شهر کبک به دلار کانادا
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1838CADآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1200CADآپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 682CAD
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1618CADآپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2000CADآپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1070CAD

اطلاعات دقیق در مورد هزینه اجاره خانه در کانادا در شهرهای دیگر را می توانید با مراجعه به وبسایت های اجاره مسکن که تعداد آنها کم نیست در شهر مورد نظر خود پیدا کنید.

میانگین اجاره خانه در کانادا

راهنمای اجاره مسکن در کانادا

افرادی که به تازگی به کشور کانادا مهاجرت کرده اند با توجه به قوانین و آداب و رسوم کانادا برای یافتن خانه مطلوب و فرآیند اجاره نیاز به راهنمایی دارند. در خصوص مهاجرت به کانادا و برای مسکن و اجاره خانه راه های مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و شهر زندگی خود یکی از آنها را انتخاب می کنند.

راه های اجاره خانه و جستجوی آپارتمان در کشور کانادا به شرح زیر می باشند:

 • آگهی روزنامه ها

در بخش تبلیغات مسکن روزنامه های محلی روزانه آگهی انواع ملک و آپارتمان برای خرید یا اجاره درج می شود که افراد می توانند از این طریق خانه پیدا کنند.

 • وبسایت مشاورین املاک

انواع و اقسام وب سایت های اینترنتی برای اجاره آپارتمان و خانه در کشور کانادا وجود دارد. برخی از معتبرترین وبسایت ها را در لیست زیر معرفی خواهیم کرد:

 • visitorsinsurance.ca
 • seattleoasisvacations.com
 • staycharlottesville.com
 • longtermlettings.com
 • condosindestinfl.org

در این وبسایت ها می توانید با وارد کردن منطقه مورد نظر خود لیست آگهی املاک اجاره ای را همراه با عکس های ملک ملاحظه کنید و اطلاعات تماس صاحب خانه را پیدا کنید. آپارتمان هایی که در اینترنت درج می شوند معمولا قیمت های منطقی تر دارند. در خصوص اطلاع از شرایط کار در کانادا نیز می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

هزینه زندگی در کشور کانادا

زندگی در کانادا در بخش مسکن گرانتر از بیشتر کشورهای آسیایی و ارزانتر از کشورهای آمریکا یا انگلستان می باشد اما برای افرادی که درآمد از داخل کانادا دارند هزینه های زندگی متناسب هستند. در بحث بررسی هزینه زندگی در کانادا به مسائلی مانند مسکن، تهیه غذا، پوشاک، هزینه حمل و نقل، استفاده از آب، برق و گاز و هزینه اینترنت و موبایل می پردازیم. واضح است که هزینه زندگی با توجه به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت می باشد.

اما در لیست زیر گرانترین شهرهای کانادا را به ترتیب معرفی خواهیم کرد:

 • ونکوور
 • تورنتو
 • ویکتوریا
 • کلگری
 • اتاوا

در نظر داشته باشید که علاوه بر شهر مورد نظر بالا یا پایین بودن محل زندگی افراد در آن شهر نیز می تواند در هزینه جاری مسکن متغیر باشد. برای مثال زندگی در مرکز تورنتو Downtown Toronto بالاتر از سایر مناطق این شهر پیشرفته است. برای دریافت بیمه مستاجر در کشور کانادا باید ماهانه بین 20CAD الی CAD70 (دلار کانادا) بپردازید. برای تهیه هزینه های خورد و خوراک و حمل و نقل باید حدود 400CAD الی 600CAD (دلار کانادا) ماهانه کنار بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا یا ویزای کار کانادا با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :