مهاجرت به کشور سوئیس

اجاره خانه در سوئیس

اجاره خانه در سوئیس

یکی از نکاتی که باید برای مهاجرت به سوئیس در نظر بگیرید، اجاره خانه در سوئیس است زیرا رقابت برای اجاره خانه های سوئیس بسیار شدید می باشد. بازار اشباع مسکن سوئیس در شهرهای بزرگ در رقابت شدید قرار دارند، اگر خانه ای مناسب برای اجاره در سوئیس پیدا کردید باید سریع عمل کنید. هزینه اجاره در سوئیس معمول می باشد. حدود 40% از مردم خانه های خود را دارند، در حالی که 60% دیگر دارای خانه های اجاره ای هستند. نرخ اجاره حتی در شهرهای معروف مانند زوریخ، بازل و ژنو و در مناطق روستایی تا حدودی کمتر است.

با توجه به این که بسیاری از افراد خانه خود را به هر سن و شرایط خانوادگی اجاره می دهند، طیف گسترده ای از انواع ملک در سوئیس در دسترس است. از آپارتمان های شیک در مرکز شهر گرفته تا خانه های قدیمی مزرعه ای و حتی موارد عجیب و غریب. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما عزیران در خصوص مهاجرت به این کشور خواهند بود.

شرایط اجاره خانه در سوئیس

اجاره خانه معمولا بهترین راه برای شروع زندگی و اقامت در یک کشور جدید برای مهاجران است. کشور سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه یافتن ملکی برای اجاره در این کشور مشکل می باشد، خرید ملک در سوئیس معمولا حتی پیچیده تر است. زیرا کشور سوئیس حقوق برخی افراد غیر تبعه برای خرید ملک را محدود می کند. ملک در این کشور گران است و یک خانه مناسب خانواده در نزدیکی ژنو یا زوریخ به راحتی می تواند 2 میلیون CHF (فرانک سوئیس) از هزینه زندگی در این کشور را شامل شود.

چندین روش در خصوص جستجوی خانه در اختیار شما قرار گرفته است که بدین شرح می باشد:

  • جستجوی آنلاین
  • شناخت بنگاه داران املا
  • پرس و جو از آشنایان
  • در نظر گرفتن اجاره فرعی

یافتن یک ملک اجاره ای می تواند یک روند زمان بر به ویژه در شهرهای محبوب مهاجران باشد. اجاره فرعی در سوئیس قانونی و طبیعی است و روش خوبی برای یافتن محل اقامت موقت است. بهترین مکان ها برای یافتن اجاره های فرعی معمولا در شبکه دوستان و آشنایان و در تابلوهای پیام داخلی سازمان های بزرگ قرار دارند. خانه های مبله اغلب خانه های تعطیلاتی هستند که ممکن است انتخاب خوبی برای اقامت کوتاه مدت اما گران تر باشد.

شرایط اجاره خانه در سوئیس

توصیف خانه ها و املاک در سوئیس

در سوئیس لیست آپارتمان ها را با توجه به تعداد اتاق ها، بدون احتساب حمام توصیف می کنند. در برخی از کانتون ها، آشپزخانه نیز شمرده نمی شود. بنابراین یک آپارتمان با 4 اتاق ممکن است دارای 2 یا 3 اتاق خواب و یک اتاق نشیمن یا غذاخوری باشد. اتاق های با طرح اوپن که شامل آشپزخانه هستند، معمولا 0.5 یا 1.5 اتاق شمرده می شوند. با این حال، تقریبا در تمام آگهی ها فضای زندگی و کل مساحت کل یک خانه ذکر شده است که ایده روشنی از اندازه ملک و باغ به شما ارائه می دهد. املاک در سوئیس معمولا بدون اثاثیه، اغلب حتی بدون اتصالات سبک هستند.

بسیاری از آپارتمان های مدرن دارای بالکن هستند. اغلب به یک باغ مشترک یا زمین بازی دسترسی دارند. در نزدیکی توده های آبی مانند دریاچه ژنو و دریاچه زوریخ، حق دسترسی به آب و همچنین حق پهلوگیری قایق هزینه مالکیت املاک را افزایش می دهد. مراقب مسکن اجتماعی باشید که از طرف دولت یارانه دریافت می شود. در سوئیس این موارد نسبتا کم هستند. اما این املاک دارای محدودیت درآمدند که بیشتر افراد استخدام تمام وقت برای کار در سوئیس را شامل نمی شود.

هزینه اجاره خانه در سوئیس

متوسط هزینه اجاره خانه در سوئیس ماهانه CHF1284 (فرانک سوئیس) است. مساحت متوسط خانه 99 متر مربع و متوسط منطقه زندگی برای هر نفر 44 متر مربع می باشد. با این حال، این ارقام می تواند فریبنده باشد. زیرا بیشتر مهاجران خود را در شهرهای بزرگتر یا مناطق پر طرفدار کشور می بینند که اجاره ممکن است برای ملک مطلوب 2 یا 3 برابر میانگین کشور باشد. هزینه زندگی در سوئیس به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

در جدول زیر اجاره خانه را در 2 شهر متفاوت سوئیس مشاهده می کنید:

مکانهزینه به فرانک سوئیس
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ژنو188566CHF
آپارتمان 3 خوابه درمرکز شهر ژنو339504CHF
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر برن119615CHF
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر برن2450CHF

به طور کلی، اجاره یک خانه مستقل در یک منطقه مشابه گران تر از یک آپارتمان خواهد بود. اما از آنجا که سوئیس تمایل به داشتن مسکن چند خانواده در شهرها و حتی مراکز روستاها دارد، خانه ها اغلب به ازای هر متر مربع قیمت مشابهی دارند. در عوض با رفت و آمد طولانی تر پرداخت خواهید کرد.

سوئیس با داشتن 4 زبان متفاوت یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت می باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور یا تحصیل در سوئیس را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از تجربیات وکلای خبره ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :