شرایط چین

هزینه زندگی در چین در سال 2023

هزینه زندگی در چین

با توجه به اقتصاد پویای چین و گسترش داد و ستد و تجارت، بررسی هزینه زندگی در چین هر ساله به خصوص در 2023 از موارد پراهمیت برای مهاجرت است. شهرهای شانگهای (Shanghai) و پکن (Beijing) از گران ترین شهرهای چین هستند. هزینه زندگی در این شهرها نسبت به سایرین بیشتر است. به طور کلی هزینه زندگی در چین نسبت به بسیاری از کشورها مقرون به صرفه است. با کنترل هزینه ها و نوع زندگی می توان در این کشور زندگی کرد.

چین همچنین یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل در آسیا است. از این رو بسیاری با توجه به هزینه های مطلوب برای زندگی و همچنین شهریه دانشگاه های برای تحصیل به این کشور می آیند. در ادامه این نوشتار که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده همراه باشید تا بررسی بیشتری درباره هزینه زندگی در چین داشته باشیم.

درباره کشور چین

همانطور که می دانید چین پر جمعیت ترین کشور جهان است. با اتکا به این جمعیت اقتصاد این کشور پیشرفت چشمگیری داشته و در رقابت با ایالات متحده آمریکا می باشد. چین کشوری پهناور در قاره آسیا که با کشورهای زیادی مانند قرقیزستان، روسیه، پاکستان، مغولستان، هند و افغانستان هم مرز است. این کشور دارای نژادهای مختلف و متعددی است. اکثریت مردم آن از قوم هان چین هستند. واحد پول این کشور یوان می باشد. یکی از با ارزش ترین پول ها در آسیای شرقی است.

این کشور دارای تاریخی کهن و فرهنگی متنوع بوده که بسیاری از جاذبه های گردشگری جهان در این کشور واقع شده اند. چین همچنین دارای آب و هوایی بسیار متنوع می باشد. از این رو دارای 4 فصل کاملا متنوع می باشد. یکی از شایع ترین راه های مهاجرت به چین از طریق تحصیل و اطلاع از هزینه زندگی در چین می باشد. به طوری که هر ساله حضور دانشجویان بین المللی در این کشور رو به افزایش است.

بررسی هزینه زندگی در چین

هزینه زندگی در چین با توجه به گستردگی این کشور و شهرهای بسیاری که در آن قرار دارد متغیر است. اما به طور میانگین برآوردهای گرفته شده نشان می دهد در سال 2023 هر فرد برای زندگی در کشور چین نیاز به 9737CNY (یوان چین) در ماه دارد. در حالی که این برآورد برای یک خانواده 4 نفره حدود 18270CNY (یوان چین) اعلام شده است. به طور کلی بیشتر هزینه های زندگی در چین مربوط به مواد غذایی و خورد و خوراک و همچنین هزینه اجاره خانه و اقامت در این کشور می شوند.

گران ترین شهر چین شانگهای می باشد. اما با این حال هزینه زندگی در آن 50% از هزینه زندگی در شهر نیویورک ارزان تر است. همچنین به طور کلی هزینه زندگی در چین از بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر بوده و به دلیل هزینه مناسب و اقتصاد جهانی به یکی از کشورهای محبوب تبدیل شده است.

برآورد اقلام غذایی از هزینه های زندگی در چین

یکی از مهم ترین آیتم های مربوط به مهاجرت به کشور چین اطلاع از هزینه زندگی در چین خواهد بود:

آیتم هزینه به یوان چین
یک لیتر شیر 13.92¥
یک قرص نان 11.56¥
یک کیلوگرم برنج 7.07¥
یک کیلوگرم سیب 13.44¥
یک کیلوگرم سیب زمینی 5.95¥
یک کیلوگرم گوجه 8.12¥
یک کیلوگرم پیاز 6.30¥
یک بطری 1.5 لیتری آب 4.39¥
یک شانه تخم مرغ 13.03¥
یک کیلوگرم گوشت مرغ 26.59¥

 

برآورد اقلام غذایی از هزینه های زندگی در چین

هزینه زندگی در پکن، پایتخت چین

پکن پایتخت چین است و یکی از گران ترین شهرهای چین قلمداد می شود. این شهر از 70% شهرهای واقع در آسیا گران تر است. از این رو یکی از شهرهای گران آسیا به حساب می آید. پکن چین میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی، فرهنگی، سیاسی و غیره بوده است. همچنین دارای برترین دانشگاه های چین بوده که باعث شده جمعیت دانشجویی این شهر بسیار زیاد باشد.

به صورت کلی برآورد شده که هزینه زندگی در شهر پکن چین برای یک نفر در ماه حدود 13855¥ (یوان چین) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 22355¥ (یوان چین) در ماه هزینه در بر دارد. هزینه اقامت و خرید خانه در پکن چین یکی از گران ترین ها می باشد و طبق سایت نامبئو هزینه خرید خانه در پکن پنجمین شهر گران جهان است. در خصوص اعزام دانشجو به چین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

از جمله هزینه های زندگی در پکن چین به شرح زیر است:

 • هزینه 1 لیتر شیر در پکن: 12.98¥ (یوان)
 • هزینه 1 شانه تخم مرغ در پکن: 12.93¥ (یوان)
 • هزینه 1 کیلوگرم برنج در پکن: 8.93¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در پکن: 5.55¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در پکن: 7.90¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در پکن: 22.67¥ (یوان)
 • هزینه اجاره آپارتمان یک تخته در مرکز شهر پکن: 7297¥ (یوان)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر پکن: 15429¥ (یوان)

هزینه زندگی در شانگهای چین

شهر شانگهای بزرگترین شهر کشور چین و گران ترین شهر این کشور است. هزینه زندگی در شهر شانگهای چین بسیار بالاست. حدود 40% از هزینه زندگی در شانگهای چین صرف هزینه اقامت در چین می شود. بر اساس آمار های اعلام شده هزینه زندگی در شهر شانگهای چین برای یک نفر در ماه حدود 15557¥ (یوان چین) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 25538¥ (یوان چین) می باشد. علاوه بر این حدود 30% از هزینه زندگی در شهر شانگهای چین مربوط به هزینه خورد و خوراک و خرید از بازار می باشد.

هزینه های مواد غذایی، کرایه خانه و دیگر هزینه های مهم در شهر شانگهای چین در سال 2023 در لیست زیر آمده است:

 • هزینه یک لیتر شیر در شانگهای: 12.98¥ (یوان)
 • هزینه یک شانه تخم مرغ در شانگهای: 17.60¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم برنج در شانگهای: 8.38¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در شانگهای: 9.00¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در شانگهای: 11.40¥ (یوان)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در شانگهای: 34.68¥ (یوان)
 • هزینه اجاره آپارتمان یک تخته در مرکز شهر شانگهای: 8024¥ (یوان)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر شانگهای: 18127¥ (یوان)
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه در شانگهای: 200¥ (یوان)

هزینه زندگی در گوانگژو چین

یکی دیگر از شهرهای مهم چین شهر گوانگژو (Guangzhou) است که حدود 15 میلیون نفر از جمعیت چین در این شهر زندگی می کنند. هزینه اجاره خانه در شهر گوانگژو چین حدود 54% ارزان تر از شهر شانگهای چین می باشد. بر اساس آمارها هزینه زندگی برای یک فرد در شهر گوانگژو چین حدود 10424¥ (یوان) در ماه در بر دارد. برای یک خانواده 4 نفره حدود 19000¥ (یوان) در ماه هزینه در پی دارد. در خصوص اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در چین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

جزئیات هزینه زندگی در شهر گوانگژو چین را در جدول زیر مشاهده می کنید:

شرح هزینه به یوان
یک لیتر شیر 14.25¥
یک شانه تخم مرغ 13.36¥
یک کیلوگرم برنج 6.17¥
یک کیلوگرم سیب زمینی 7.17¥
یک کیلوگرم گوجه 8.33¥
یک کیلوگرم گوشت مرغ 33.33¥
اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 79545¥
حمل و نقل ماهیانه 150¥
یک لیتر بنزین 7.27¥

در این مقاله سعی شد هزینه زندگی در چین به صورت کلی و در برخی از شهرهای مهم کشور چین بررسی شود. علاوه بر شهرهای معرفی شده شهرهای ووهان، شنژن، سژو، چنگدو، نانجینگ و هانگژو از دیگر شهرهای گران چین برای زندگی شناخته می شوند. برای مهاجرت به چین و راه های اخذ اقامت چین می توانید به مقالات ارائه شده توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و برای اخذ مشاوره تخصصی همچنین می توانید با این موسسه در تماس باشید.

One thought on “هزینه زندگی در چین در سال 2023

 1. رادمهر گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون. هزینه زندگی در چین در شهر شانگهای واقعا شگفت انگیزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :