مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

ثبات اقتصادی کشور اتریش در سال های اخیر این کشور را به مکانی مناسب جهت مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری تبدیل کرده است. کشور اتریش با نرخ بیکاری 4.6% و همچنین تولید ناخالص داخلی 456111 میلیارد $ (دلار) در جایگاه 26 جهان قرار گرفته است. طبق آمار بانک جهانی این کشور جزء 20 کشور ثروتمند جهان می باشد. موقعیت کشور اتریش در قلب اروپا و همچنین امنیت و رفاه کشور اتریش و توسعه صنعت توریسم در این کشور موجب شده بسیاری برای سرمایه گذاری در اتریش اقدام کنند.

در حال حاضر مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به اتریش و کسب اقامت این کشور می باشد. افرادی که بتوانند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم اتریش را کسب کنند می توانند خانواده خود را نیز به اتریش بیاورند. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و دیگر موارد می باشند.

بررسی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

کشور 8.7 میلیونی اتریش به دلیل رونق اقتصادی بالا و نرخ بیکاری و تورم پایین جایگاهی مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. اتریش همچنین به دلیل زیبایی های طبیعی و معماری شهرهای خود یکی از کشورهای توریست خیز جهان نیز می باشد. پایتخت کشور اتریش یعنی وین بهترین شهر از نظر کیفیت زندگی معرفی شده است. علاوه بر این فرهنگ خوب مردم اتریش و علاقه آنها به هنر و موسیقی اتریش را به یک کشور فرهنگی تبدیل کرده است.

به دلایل گفته شده بررسی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر مورد توجه بوده و سرمایه گذاران با انتقال سرمایه های خود به اتریش به اهداف مالی و رفاهی خود می رسند. در حال حاضر سرمایه گذاری در اتریش به چند طریق مختلف امکان پذیر است. اما همه آن روش ها موجب اخذ اقامت اتریش نمی شود. از جمله راه های سرمایه گذاری در اتریش می توان به ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری مستقیم و خود اشتغالی اشاره کرد.

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

با توجه به اینکه اتریش عضو اتحادیه اروپا می باشد افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند می توانند از مزایای تجارت راحت با دیگر کشورهای اروپایی استفاده کنند. همچنین متقاضیان از داشتن حساب های بانکی بین المللی نهایت بهره را خواهند برد. کشور اتریش یک کشور پیشرفته می باشد و تمامی زیر ساخت های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم می باشد.

به صورت خلاصه در جدول زیر مزایا و معایب مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری آورده شده است:

مزایا معایب
صنعت توریسم فعال و پیشرفته وابستگی تجاری به آلمان
زیرساخت های مناسب برای سرمایه گذاری بازار داخلی کوچک
کیفیت بالای زندگی در اتریش قوانین محدود کننده مهاجرتی
وجود نیروی کار ماهر و متخصص مقررات سخت و پیچیده
سهولت تجارت در سطح جهانی امکان دسترسی زیاد به بازارهای مالی و مصرفی

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

نحوه سرمایه گذاری مستقیم در اتریش

متاسفانه کشور اتریش برخلاف بسیاری دیگر از کشورها با سرمایه گذاری ویزای طلایی صادر نمی کند، اما به افراد سرمایه گذار که سرمایه گذاری آنها موجب رشد اقتصاد کشور شود و اشتغال ایجاد کند شهروندی اتریش را نوید می دهد. به همین صورت چنانچه فردی سرمایه گذاری 10 میلیون $ (دلار) در تجارت و یا سرمایه گذاری نقدی 3 میلیون $ (دلار) در صندوق توسعه دولت اتریش انجام دهد، این شانس را دارد تا تابعیت اتریش را اخذ کند. در نظر داشته باشید که این سرمایه گذاری هیچ سودی ندارد و مستقیم و به صورت نقدی بایستی به دولت اتریش واریز گردد.

توجه داشته باشید در صورت رد درخواست تابعیت تنها هزینه 3 میلیون € (یورو) به فرد عودت داده می شود و هزینه های اضافی از جمله هزینه های پست، کارشناسی، تمبر و سایر موارد بازگردانده نخواهد شد. در صورت اخذ شهروندی انریشی فرد نیز می تواند برای اخذ اقامت خانواده خود اقدامات لازم را انجام دهد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

به طور کلی خرید ملک در بسیاری از کشورها یک نوع سرمایه گذاری تلقی می شود و برای فرد امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری را به همراه دارد. اما در کشور اتریش به افرادی که ملک یا مستغلات را در اتریش خریداری می کنند اخذ اقامت اتریش تعلق نمی گیرد و خرید ملک باتوجه به نوع استفاده از ملک برای اجاره، فروش و دیگر موارد فقط یک نوع سرمایه گذاری تلقی می شود. چنانچه افراد دارای اقامت در اتریش باشند می توانند از خرید و فروش ملک سرمایه خود را افزایش دهند و یا از راه های دیگر از آن استفاده کنند. بنابراین افرادی که اقامت اتریش را ندارند بهتر است به دنبال راه دیگر برای سرمایه گذاری در اتریش بیابند تا بتوانند اقامت اتریش را بدست بیاورند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

چنانچه بتوانید از طریق ثبت یک شرکت ایده ای نو را پیاده کنید و کسب و کاری جدید به راه بیاندازید و آن کسب و کار موجب ایجاد اشتغال شود می توانید به فکر مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی باشید. همچنین این امکان در اختیار شما قرار خواهد گرفت که برای اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش اقدام کنید و اقامت 2 ساله اتریش را که بعدها نیز قابل تمدید است بدست بیاورید. از شروط اصلی این روش سرمایه گذاری یا کار در اتریش می توان به تاسیس یک شرکت با حداقل سرمایه 50000€ (یورو) با سهم حداقل 50% اشاره کرد.

همچنین فرد سرمایه گذار بایستی طبق سیستم امتیازبندی معرفی شده حداقل 50 امتیاز را کسب کند تا شرایط اخذ اقامت اتریش را پیدا کند. همچنین فرد بایستی برنامه تجاری جامع و مداوم خود را که برای ثبت شرکت نیاز است ارائه کند. شرکت تاسیس شده نیز بایستی محصولات و خدمات را در بازار توسعه دهد. از اینرو جهت مهاجرت به اتریش از طریق کار پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی

چنانچه فردی بتواند ثابت کند که تمکن مالی دارد و هیچ نیازی به کار در اتریش و یا کسب درآمد از اتریش را ندارد و به طور کلی ماهانه درآمد مشخصی دارد می تواند برای اخذ اقامت اتریش اقدام کند. البته این روش کم ترین میزان اخذ اقامت در اتریش را داشته و استفاده از این روش برای مهاجرت به اتریش بسیار نادر است. برای اینکه متقاضی نشان دهد که تمکن مالی دارد بایستی ثابت کند که حداقل درآمد ماهانه را داشته و همچنین به ازای هر نفر از خانواده مبلغی در حساب خود دارد. یکی از موارد قابل توجه این روش این است که فرد اجازه کار در اتریش را ندارد چون تمکن مالی دارد و نیاز به کسب درآمد در اتریش ندارد.

به طور کلی متقاضی باید ثابت کند درآمد موارد زیر را دارد:

  • درآمد برای افراد مجرد: نرخ مرجع 90942€ (یورو)
  • زوج های متاهل: نرخ مرجع 136352€ (یورو)
  • به ازای هر کودک: 14032€ (یورو)

علاوه بر موارد گفته شده با خرید اوراق قرضه دولتی که مبلغ آن توسط دولت اتریش مشخص می شود به 2 صورت برگشت ناپذیر و برگشت پذیر پس از 5 سال می توان در اتریش سرمایه گذاری کرد. علاوه بر سرمایه گذاری در اتریش، کار در اتریش نیز از گزینه های پرطرفدار برای مهاجرت به اتریش می باشد. برای دریافت مشاوره و نحوه مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از راهنمایی و مشاوره وکیلان زبده این موسسه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :