مهاجرت کاری ایسلند

کار در ایسلند

کار در ایسلند

متقاضیان کار در ایسلند که از کشورهای خارج از منطقه اروپا هستند، باید پیشنهاد کاری داشته باشند و برای ورود به این کشور ویزا دریافت نمایند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، ایسلند محبوب ترین مقصد خارجی ها برای جستجوی کار نیست. اما اقتصاد ایسلند کاملا متنوع است و سیستم تأمین اجتماعی بالا است. صنعت ماهیگیری، گردشگری، و فناوری بالا، اصلی ترین موقعیت های شغلی در ایسلند هستند. به لطف روزهای طولانی تابستانی ایسلند، فرصت های زیادی برای کار در ایسلند در فصل تابستان وجود دارد. در مقاله پیش رو، اطاعات مفیدی درباره کار در ایسلند توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می گردد.

بررسی کار در ایسلند

ایسلند مناسب ‌ترین مکان برای فارغ ‌التحصیلان جهت راه ‌اندازی حرفه‌ های خود نیست، اما صنعت گردشگری پررونق و مجموعه ‌ای از کمبود مهارت ‌ها تضمین می‌ کند که ایسلند چیزهای زیادی برای ارائه به کارگران بین ‌المللی دارد. این جزیره نوردیک با تعداد کمی از مراکز شهری پرجمعیت است. در حالی که ممکن است به نظر برسد روزهای تابستان برای همیشه (با 22 ساعت روشنایی روز) طول می کشد، ماه های زمستان می تواند به ویژه سخت باشد. با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که چرا خارجی ها باید به کار در ایسلند فکر کنند. این کشور یکی از چشمگیرترین نرخ های بیکاری در اروپا را دارد. ایسلند همچنین صلح ‌آمیزترین کشور جهان است، بر اساس شاخص صلح جهانی 2019، عنوانی که از سال 2008 در اختیار دارد.

صنایع عمده برای کار در ایسلند

اقتصاد ایسلند از بحران بانکی در سال 2008 به شدت آسیب دید، اما از آن زمان عمدتا به لطف صنعت گردشگری به شدت بهبود یافته است. این کشور طی سال های اخیر پذیرای نزدیک به 2 میلیون گردشگر بود که 6 برابر جمعیت آن فقط 330000 نفر بود.

صنایع عمده برای کار در ایسلند عبارتند از:

 • ذوب آلومینیوم
 • فرآوری ماهی
 • انرژی زمین گرمایی
 • برق آبی
 • محصولات پزشکی_دارویی
 • گردشگری
 • مشاغل محبوب فارغ التحصیلان
 • ساخت و ساز
 • مراقبت های بهداشتی
 • آی تی
 • گردشگری

جهت شرایط اخذ ویزای کاری ایسلند نیز می توانید مقاله لینک شده را از طریق وبسایت رسمی ما مطالعه بفرمائید.

صنایع عمده برای کار در ایسلند

حوزه های کمبود مهارت برای کار در ایسلند

در حال حاضر به ازای هر فرد بازنشسته در ایسلند 6 کارگر وجود دارد، اما پیش‌ بینی می ‌شود که تا سال 2040 تنها 3 نفر باشند. این کشور تا آن زمان به تقریبا 2000 کارگر خارجی در هر سال برای کار در ایسلند نیاز دارد تا این عدم تعادل را برطرف کند و با پیامدهای پیری جمعیت مبارزه کند.

به طور خاص، بخش های مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز، فناوری اطلاعات و گردشگری به کارگر نیاز دارند. این را می توان به تعدادی از عوامل نسبت داد به عنوان مثال، نرخ ناتوانی در ایسلند در حال افزایش است و فناوری جدید با سرعت بیشتری نسبت به آموزش کارگران برای استفاده از آن در حال توسعه است. اگر بتوانید مهارت ها و تجربه خود را در هر یک از این حوزه های کمبود به کار ببرید، کارفرمایان برای شما ارزش زیادی قائل هستند. در این بخش پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله نوآفرینی در ایسلند می باشد.

انواع مجوز اقامت برای کار در ایسلند

برای کار در ایسلند، اگر از یک کشور غیر منطقه اقتصادی اروپا هستید و قصد دارید بیش از 3 ماه در این کشور بمانید، باید یک مجوز اقامت معتبر داشته باشید. کارفرمای شما پس از پذیرفتن پیشنهاد کار برای این مجوز درخواست خواهد کرد، به این معنی که نمی توانید به عنوان جویای کار وارد ایسلند شوید.

مجوزهای اقامت کشور ایسلند 3 دسته هستند که برای افراد زیر صادر می شوند:

 • کارکنان با دانش تخصصی
 • ورزشکاران
 • کارکنانی که کمبود موقت نیروی کار را پر می کنند.

برای ارسال درخواست، هزینه ای متحمل خواهید شد که در حال حاضر ISK15000 (ایسک) است. درخواست مجوز اقامت برای کار در ایسلند باید در اسرع وقت صورت گیرد چون طی مراحل آن معمولا تا 90 روز طول می کشد. در خصوص اطلاع از شرایط و جزییات مهاجرت به ایسلند مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

انواع مجوز اقامت برای کار در ایسلند روی شکل زیر مشخص شده است:

انواع مجوز اقامت برای کار در ایسلند

شرایط کار مجاز در ایسلند

در ایسلند یک هفته کاری 40 ساعته، از دوشنبه تا جمعه، میانگین کشوری است. شما معمولا 8 ساعت در روز با صرف ناهار و قهوه کار خواهید کرد. شما همچنین حق حداقل 11 ساعت استراحت در یک دوره 24 ساعته را خواهید داشت، به این معنی که اگر برای کار سفر کنید و دیر به خانه برسید، روز کاری بعدی شما 11 ساعت دیرتر شروع می شود. حتی اگر بعد از زمان شروع معمول شما باشد. کارگران حق دارند حداقل 24 روز مرخصی با حقوق در سال علاوه بر 15 روز تعطیل رسمی دریافت کنند.

میزان مالیاتی که در ایسلند می پردازید به حقوق شما بستگی دارد. این در حالی است که تنها %75 از درآمد متخصصان خارجی در رشته خود در 3 سال اول کار در ایسلند در صورت داشتن شرایط خاص، مشمول مالیات می شوند. به منظور کار در ایسلند و سایر کشورها مانند کار در انگلستان، می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :