مهاجرت تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

کانادا کشوری است در آمریکای شمالی و هزینه تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای هم رده برای متقاضیان بین المللی متعادل در نظر گرفته می شود. کشور کانادا دارای 73 دانشگاه دولتی می باشد و به دلیل وجود امکانات رفاهی و تحصیلی مقصد خوبی برای تحصیل در خارج از کشور می باشد. از اینرو به نقل از QS دانشگاه هایی همچون مک گیل و تورنتو جزء برترین دانشگاه های کانادا هستند و به ترتیب در رتبه های 30 و 32 جهانی قرار دارند. اما در نظر داشته باشید که علاوه بر مسائل کیفی تحصیل در کانادا، مسائل اقتصادی از جمله هزینه تحصیل در کانادا نیز حائز اهمیت هستند. کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما در خصوص تحصیل در کانادا می باشند.

بررسی دانشگاه ها برای محاسبه هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به برخی کشورهای توسعه یافته دیگر مانند انگلستان پایین تر می باشد و علاوه بر پایین تر بودن شهریه، بورسیه های تحصیلی بیشتری نیز در این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارند. شهریه دانشجویان در دانشگاه های کانادا به طور میانگین حدود 29714CAD (دلار کانادا) برای دانشجویان مقطع کارشناسی و 17744CAD (دلار کانادا) برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت سالانه در سال 2022 گزارش شده است. همچنین برای کاهش هزینه ها می توان در دانشگاه های ارزان تری به ادامه تحصیل پرداخت. دانشجویان می توانند با مدیریت هزینه های جانبی هزینه های زندگی خود را کاهش دهند تا از بروز مشکل مالی هنگام تحصیل در کانادا جلوگیری شود.

شهریه برخی دانشگاه ها بر حسب سال، برای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد:

نام دانشگاهشهریه مقطع کارشناسی به دلار کاناداشهریه مقطع کارشناسی ارشد به دلار کانادا
دانشگاه تورنتو42870CAD الی 49800CAD6900CAD الی 22640CAD
دانشگاه بریتیش کلمبیا25978CAD الی 36588CAD8605CAD
دانشگاه مک گیل16815CAD الی 45263CAD16816CAD

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

تمکن مالی یکی از شروط دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. از اینرو حداقل تمکن مالی جدا از هزینه دانشگاه برای دانشجویان 10000CAD (دلار کانادا) است که می تواند در شهرهای گرانتر بیشتر باشد. از اینرو به عنوان مثال زندگی و تحصیل در شهر گران قیمتی چون ونکوور با احتساب فاکتورهایی چون مسکن، خوراک، کتاب ها، دیگر منابع آموزشی و دیگر هزینه های متفرقه حدود 15500CAD (دلار کانادا) برآورد شده است. این موضوع البته بسته به نحوه مدیریت مالی دانشجویان متفاوت خواهد بود. دانشجویان در حال تحصیل در کانادا می توانند از روش هایی همچون تهیه منابع آموزشی ارزان تر مدیریت مالی خود را بهینه تر کنند.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه منابع آموزشی مکمل تحصیل در کانادا

برای تحصیل در هر کشوری از جمله کشور کانادا به جزء شهریه و هزینه های جانبی مانند هزینه رفت و آمد، هزینه های دیگری نیز باید صرف تهیه منابع آموزشی جدا از دانشگاه شود. طبق گزارشی هر دانشجوی بین المللی بین 1000CAD الی 2000CAD (دلار کانادا) در سال را صرف سایر منابع آموزشی می کند، اما با روش هایی همچون تهیه کتاب ها الکترونیکی (pdf) می توان هزینه ها را کاهش داد. بدین ترتیب برای به حداقل رساندن هزینه تحصیل در کانادا دانشجویان می توانند از مطالعه آنلاین و جزوه نویسی استفاده کنند. در کنار مبحث هزینه تحصیل در کانادا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله هزینه زندگی در کانادا خواهد بود.

منابع مالی رکن اساسی تحصیل در کشورهای خارجی مانند کانادا هستند. چرا که کیفیت آموزشی مطلوب، نیازمند زمان و هزینه مالی فراوان است. روش ها گوناگونی برای تامین هزینه های تحصیلی در کانادا وجود دارد که برخی از آنها بورسیه های تحصیلی، کارورزی با حقوق، دستیار پژوهشی و سایر کارهای دانشجویی در کانادا می باشند. به عبارتی می توان گفت اگر منابع مالی کافی موجود نباشد اقدام به تحصیل نه تنها در کانادا بلکه در هیچ کشور دیگری میسر نخواهد شد.

ارتباط بورسیه تحصیلی و هزینه تحصیل در کانادا

یکی از محبوب ترین روش های تامین منابع مالی برای هزینه تحصیل در کانادا که به دانشجویان بین المللی اهدا می شود بورسیه تحصیلی است. در این روش، بورسیه تحصیلی می تواند شامل تمام یا برخی از هزینه ها شود. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و در مقاطع مختلف توزیع می شوند. بدین ترتیب معیارها برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا در هر دانشگاه متفاوت خواهد بود. به عبارتی هر دانشگاه در کانادا بورسیه با شرایط مختص به خود ارائه می کند.

همچنین متقاضیان باید ابتدا در خصوص شرایط تمام دانشگاه ها مورد نظر تحقیق کنند. در بورسیه هایی با مبلغ بالاتر فرایند پیچیده تر و رقابت بیشتر است. معمولا در بورسیه های با مبلغ بالا، معیار شایستگی (نمرات سالانه) نیز وجود دارد. چنانچه تمایل دارید که پس از اتمام دوره تحصیلی خود در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازید، می توانید مقاله کار در کانادا را مطالعه بفرمائید.

نگاهی اجمالی به شرایط جانبی در کانادا برای تحصیل

کانادا بر حسب شرایط موجود مقصد مناسبی برای تحصیل به نظر می رسد. عوامل مختلف بسیاری در خصوص تحصیل در کشور خارجی مانند کانادا نقش دارند. به عنوان مثال نرخ بیکاری کشور مقصد اهمیت بسیاری دارد، زیرا برخی از دانشجویان به منظور کار و تحصیل به صورت همزمان یا تامین مالی هزینه های تحصیل خود اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می نمایند. شایان ذکر است کانادا با نرخ بیکاری 5.5% دارای شرایط مطلوبی می باشد. همچنین کشور کانادا از نظر شاخص قدرت خرید در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی است، زبان فرانسوی در ایالت کبک رواج دارد.

دانشجویان ملزم به فراگیری زبان فرانسوی نیستند و زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا کافی می باشد، اما برای اقامت و کار در کبک باید زبان فرانسوی را انتخاب کنند. کانادا همچنین دارای شاخص توسعه انسانی و امید به زندگی در سطح بالایی است. همینطور این کشور مقصد محبوب تعداد بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده و مقصد مناسبی برای تحصیل به شمار می آید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مهاجرتی به صورت کاملا قانونی به تمام متقاضیان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :