مهاجرت تحصیلی کانادا

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

مزایا و معایب تحصیل در کانادا برای اشخاصی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تحصیل مقوله هیجان انگیزی است. تحصیل در کشور کانادا به دلیل نتایج درخشان و پرورش جوانان متخصص و خلاق در بین سیستم های آموزشی معروف است. کانادا به علت هم مرزی با ایالات متحده آمریکا و تحت سلطه انگلیس بودن از نظر تکنولوژی و پیشرفت مجهز به روز ترین و کارآمد ترین سیستم آموزشی می باشد که خروجی های فوق العاده ای داشته است.

آب و هوای سرد کانادا و طبیعت بی نظیرش دلیل دیگر ادامه تحصیل در کانادا است. اکثر ایرانیان و اکثر مسلمانان مهاجر در شهرهای های تورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزور اقامت دارند. بر طبق آمار حدود (34%) جمعیت کانادا را ایرانیان تشکیل می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

علل اهمیت آگاهی از مزایا و معایب تحصیل کانادا

اگر در میان گزینش برخی کشورها برای ادامه تحصیل مردد هستید، برای مثال اگر نمی دانید که از میان تحصیل در استرالیا، آمریکا یا هر کشور دیگری مانند کانادا بهتر است کدام را برگزینید، بهترین راه برای رفع سردرگمی خود این است که مزایا و معایب آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. برای آگاهی از مزایا و معایب تحصیل در کانادا بایستی هزینه ها را منظور کنیم. همچنین اشخاص باید در خصوص آینده شغلی، حقوق دریافتی، امکان پیشرفت، شرایط اقامت و تابعیت در کشور کانادا نیز بررسی های لازم را انجام دهند.

فرهنگ و اقتصاد و دین و مذهب نیز تاثیر به سزایی در این انتخاب دارد. برنامه ریزی برای ادامه تحصیل و جستجوی دانشگاه ها و همچنین شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا باید با دقت بالا بازبینی شود. آموزش پرورش طبق نظر قانون اساسی کانادا در سطح استان ها اجرا می شود و این بدین معنی است که در استان ها تفاوت های چشمگیری وجود دارد.

علل اهمیت آگاهی از مزایا و معایب تحصیل کانادا

توجه به مزایا و معایب تحصیل در کانادا

موسسات آموزش با کیفیت بالا به طور رسمی در کانادا رتبه بندی نشده اند. اما می توان موسسات با کیفیت بالاتر را در سراسر کشور پیدا کرد. هنگام انتخاب مدرسه یا دانشگاه خود در کانادا نوع، امکانات و شرایط و مکان موسسه را در نظر بگیرید. اگر به یک منطقه خاص از کانادا علاقه مند هستید، رشته های مورد نظر را بررسی کنید که کدام مدارس در آن رشته خدمات ارائه می دهند. امکان تحصیل در کانادا 2 نوع دولتی و خصوصی می باشد.

البته قشر مرفه کودکان و نوجوانان خود را در مدارس خصوص ثبت نام می کنند زیرا دست یابی به دانشگاه معتبر از مدارس خصوصی هموارتر است. دلیل دیگر اینکه مدارس خصوصی در نظام آموزشی کانادا با استقبال بیشتری مواجه می شوند این است که برای تحصیل در مدارس دولتی قیم کودک می بایست در خاک کانادا اقامت داشته باشد.

مقطع تحصیلی شهریه در کانادا به دلار کانادا
مدارس شبانه روزی 30000CAD الی 50000CAD
کارشناسی 5500CAD الی 29000CAD
کارشناسی ارشد 13000CAD الی 20000CAD
دکترا 10000CAD الی 20000CAD

معایب تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه تمام مزیت ها و نفع هایش دارای معایبی هم هست. از منظر برخی تحصیل در کانادا صرفا به ضرر است و از دیدگاه برخی صرفا نفع، بسته به شرایط و علایق هر فرد معایب نیز می تواند کم و زیاد و یا صفر و صد باشد. افراد در صورتی می توانند در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان تحصیل کنند که والدین آنها مجوز اقامت را داشته باشند. اما اگر والدین اقامت موقت داشته باشند فرزندان آنها نمی توانند در مدارس دولتی رایگان تحصیل کنند و به مدارس خصوصی روی می آورند. همچنین هزینه تحصیل در کانادا نیز قابل توجه می باشد.

معایب تحصیل در کانادا عبارت است از:

 • یک دانشجوی بین المللی نمی تواند برای مطالعات پزشکی اقدام کند.
 • دانشگاه های کانادا به دلیل نرخ بالای پذیرش و نرخ پایین فارغ التحصیلی مشهور هستند.
 • این احتمال وجود دارد که مدرک کانادایی شما فقط در کانادا شناخته شود و نه در سایر نقاط جهان.
 • کمبود دانشگاه خصوصی زیرا تنها یک کالج خصوصی در کانادا وجود دارد که از سال 2007 تاسیس شده و با این وجود از طریق مقامات تحت نظر است.

مزایای تحصیل در کانادا

اگر برای ادامه تحصیل کشور کانادا را برگزیده اید حتما به بورسیه تحصیلی هم فکر کرده اید و نام دانشگاه را از نظر گذارنید و حتی تصاویر دانشگاه را هم دیده اید. پس با مطالعه مزایای آن بیشت ترغیب خواهید شد. تحصیل در بزرگترین دانشگاه های کانادا و رشته های جدید همراه با آموزش های جدید، دسترسی به کتابخانه های غنی و امکان انجام تحقیقات و برخورداری از آینده روشن برای خود و خانواده می تواند در نگاه اول مزایای آن باشد.

اما در ادامه مزایای بیشتری را ذکر می کنیم:

 • موسسات تحقیقاتی معتبر شناخته شده در سطح جهان
 • دانشگاه هایی با رنکینگ های عالی در جهان مانند دانشگاه تورنتو دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • امکانات رفاهی و آموزشی خوب
 • امکان اخذ تابعیت
 • امکان کاریابی و تحصیل درآمد
 • استفاده از بورسیه های تحصیلی
 • سیستم اجتماعی مناسب
 • هزینه های مقرون به صرفه
 • امکان شاغل بودن در زمان دانشجویی به صورت پاره وقت
 • طبیعت زیبا و سرگرم کننده، فناوری پیشرفته و فرهنگ های متنوع

می توانید برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به کانادا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :