مهاجرت تحصیلی فرانسه

مزایا و معایب تحصیل در فرانسه

مزایا و معایب تحصیل در فرانسه

در این مقاله به همت تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده به بررسی مزایا و معایب تحصیل در فرانسه خواهیم پرداخت. شروع تحصیلات دانشگاهی یک تجربه هیجان انگیز است. اما وقتی که دانشگاه انتخابی در خارج از کشور فرد متقاضی باشد، هیجان و ترس از تغییر اوج می گیرد. تجربه تحصیل در خارج از کشور مزایا و معایبی دارد.

البته دانشجو می تواند از مکان های جدیدی بازدید کند، با مردم دیگری ملاقات کند و با یک فرهنگ جدید آشنا شود. با این حال، محیط ناشناخته، زبان و فقدان چهره های آشنا همه چیزهایی هستند که ممکن است دانشجو را از مهاجرت به خارج بترساند اما در کنار آن تحصیل در کشوری مانند فرانسه می تواند ارزش مدرک دانشگاهی متقاضی را افزایش دهد.

نگاهی به مزایا و معایب تحصیل در فرانسه

تحصیل در خارج از کشور هر چقدر خوب باشد، همیشه مواردی وجود دارد که می تواند برای برخی از دانشجویان مشکل ساز شود. البته این بدان معنا نیست که این کشورها فقط در مقابل انتظارات ما چالش برانگیز و مشکل دار هستند. هر مقصد تحصیلی در خارج از کشور دارای مزایایی نیز می باشد که ارزش آن را دارد که فرد به آنجا برود. فرانسه نیز مانند سایر کشورها دارای مزایا و چالش هایی برای دانشجویان بین المللی است. از مزایای اضافی همیشه به گرمی استقبال می شود. اما چالش ها و مشکلات مواردی هستند که فقط باید با آنها کنار آمد.

آموزش عالی با کیفیت متناسب با نیاز دانشجویان یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در فرانسه است. دانشگاه های این کشور مرتبا در رده بندی دانشگاه های بین المللی در رتبه های بالا قرار می گیرند. فرانسه قطب آموزش تجارت و مدیریت بین الملل است. از این رو به طور خاص گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهند در این زمینه ها تحصیل کنند. با این که رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی در این کشور عضو اتحادیه اروپا بالاست. اما زندگی در آن گران است و هزینه های زیادی دارد.

فرصت های پس از تحصیل از مزایای تحصیل در فرانسه

بسیاری از دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند. در نهایت برای جستجوی کار در همان کشور می مانند. با این حال، به طور کلی، گرفتن ویزای کار یا اجازه اقامت در کشور دیگر پس از فارغ التحصیلی آسان نمی باشد. خبر خوب این است که فرانسه جزء آن کشورها نیست. هر کسی که در فرانسه تمام وقت تحصیل کرده باشد می تواند برای یک سال درخواست اجازه کار کند. در این مدت دانشجو می تواند کاری را انجام دهد یا کاری را برای خود شروع کند که مربوط به رشته تحصیلی خود در فرانسه باشد.

اگر فرد در کار خوب عمل کند و قراردادکاری داشته باشد، می تواند وضعیت خود را از “دانشجو” به “کارمند” تغییر دهد و اقامت خود را در فرانسه بیشتر کند و بر اساس این شغل می تواند به زندگی در فرانسه بپردازد. بعد از 3 سال تحصیل در یک دانشگاه فرانسوی، دانشجو تقریبا دو زبانه خواهد بود. فرانسوی سومین زبان تجاری رایج در جهان است. علاوه بر این، اگر فرد می خواهد شغلی با چشم انداز بین المللی پیدا کند، تجربه زندگی در حداقل 2 کشور و یادگیری 2 زبان اصلی برای مدت زمان طولانی همیشه یک امتیاز برای هر CV است.

فرصت های پس از تحصیل از مزایای تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه

فرانسه یک قدرت اقتصادی کلاس- جهانی است. از این رو شرکت های بین المللی پیشرو مانند ایرباس، توتال و اورئال در آن قرار دارند. این کشور فرصت های پژوهشی و توسعه ای ممتازی را برای دانشجویان فراهم می سازد. با این حال، روند درخواست برای دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه دشوار است. بررسی ها نشان می دهد مزایای تحصیل در فرانسه بر معایب آن برتری دارد. در زیر به تفصیل مزایا و معایب تحصیل در این کشور عضو حوزه شنگن را معرفی می کنیم.

در جدول زیر به بررسی دانشگاه های این کشور به طور دقیق می پردازیم:

نام دانشگاهتعداد دانشجویان تمام وقتتعداد دانشجو به هر کارمند
دانشگاه تحقیقاتی2070146
دانشگاه پلی تکنیک285077
دانشگاه سوربن4358542
دانشگاه پاریس6321936

بررسی معایب تحصیل در فرانسه

اکثر دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان خارجی گزینه های ​​انگلیسی در سطح متوسط را دارند. بنابراین تحصیل در آنها نباید مسئله ای باشد. با این حال، این یک واقعیت مشهور است که مردم محلی در آنجا تمایل دارند فقط فرانسوی صحبت کنند. به همین دلیل، ممکن است تعامل با دانشجویان یا جوامع محلی برای دانشجو استرس آور باشد. اگرچه بیشتر دوره ها در دانشگاه های دولتی موجود است. اما دوره های کمی هم در کالج های خصوصی وجود دارد.

حتی اگر دانشجویان بتوانند از حمایت مالی و تخفیف بهره مند شوند، تحصیل در فرانسه و زندگی در آن می تواند هزینه بر باشد. طبق داده های The Economist، پایتخت فرانسه در واقع گران ترین شهر در کنار هنگ کنگ و سنگاپور است. روند درخواست برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه دشوار است. در برخی موارد در ابتدا متقاضی باید در سفارت فرانسه در کشور خود یک آزمون را پشت سر بگذارد. برخی دانشگاه ها برای ادامه پذیرش نیاز به ارسال برخی مدارک اضافی دارد.

علاقه مندان تحصیل در فرانسه در سال 2022 می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب تحصیل در فرانسه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از راهنمایی های ارزشمند وکلا و کارشناسان خبره این موسسه استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :