مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

مدارس ایرانی آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

مدارس ایرانی آفریقای جنوبی با توجه به آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی آماده پذیرش دانش آموزان ایرانی از تمامی نقاط دنیا هستند. آفریقای جنوبی یکی از متنوع ترین کشورهای جهان است و میراث فرهنگی غنی آن با آب و هوای خیره کننده، خطوط ساحلی زیبا، فرهنگ های منحصر به فرد، زندگی شبانه عالی و فضای جشن غیرقابل مقاومت، دانشجویان و گردشگران را به خود جذب می کند. آفریقای جنوبی با چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن، یک کشور ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره شرایط تحصیل در مدارس ایرانی آفریقای جنوبی اطلاعات کاملی جمع آوری کسب کرده اند که می تواند برای همه متقاضیان مفید باشد.

محیط متنوع و چند فرهنگی آفریقای جنوبی را به مکانی ایده آل برای دانشجویان بین المللی با پیشینه ها و فرهنگ های مختلف تبدیل می کند. علاوه بر این، دانشجویان انگلیسی از شنیدن اینکه مانع زبانی وجود ندارد خوشحال خواهند شد زیرا انگلیسی یکی از زبان های رسمی آفریقای جنوبی است. علاوه بر مدارس ایرانی آفریقای جنوبی، آفریقای جنوبی دارای کالج های برجسته ای است که دوره های تحصیلات تکمیلی در علم و فناوری را ارائه می دهند. بعد از تحصیل در مدارس ایرانی آفریقای جنوبی، دانشجویان می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند و بسیاری از شرکت ها و کمپانی های معتبر در سراسر جهان به طور فعال فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی را جذب می کنند.

شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در مدارس و دانشگاه های آفریقای جنوبی به معنای کسب آموزش با کیفیت بالا و مقرون به صرفه می باشد. بخش دانشگاهی و آموزش عالی آفریقای جنوبی قوی ترین و متنوع ترین بخش در آفریقا است. در چشم انداز جدید، تقریبا 2 برابر تعداد دانشجویان از همه نژادها وجود دارد. هم در دانشگاه های خصوصی و هم دانشگاه های دولتی آفریقای جنوبی دانشجویان زیادی ثبت نام کرده اند. بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه های آفریقای جنوبی را زنان تشکیل می دهند و حدود 8% دانشجویان خارجی هستند که بیشتر آنها از سایر کشورهای آفریقایی و همچنین هزاران نفر از اروپا، آسیا و قاره آمریکا هستند.

در نمودار زیر به پرجمعیت ترین دانشگاه های آفریقای جنوبی اشاره شده است:

پرجمعیت ترین دانشگاه های آفریقای جنوبی

همه دانشگاه ‌های دولتی آفریقای جنوبی تحقیقاتی را انجام می ‌دهند که از تدریس حمایت می‌ کند و اغلب با هدف مقابله با چالش‌ هایی است که آفریقای جنوبی و کشورهای در حال توسعه با آن روبرو هستند. تحقیقات در سطح جهانی در بسیاری از زمینه ها، متمرکز در دانشگاه های تحقیقاتی برتر کشور وجود دارد. در آفریقای جنوبی، دانشگاه‌ های سنتی مدارک تئوری متمرکز ارائه می‌کنند، دانشگاه ‌های فناوری مدارک حرفه ‌ای متمرکز و دانشگاه ‌های جامع هر 2 نوع مدرک را ارائه می ‌دهند.

در جدول زیر به بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی اشاره شده است:

نام دانشگاه رتبه در آفریقای جنوبی رتبه در آفریقا رتبه جهانی
دانشگاه کیپ تاون 1 1 236
دانشگاه University of the Witwatersrand 2 2 389
دانشگاه استلنبوش 3 3 418
دانشگاه پرتوریا 4 4 422

آشنایی با مدارس ایرانی در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی به معنای تجربه تحصیل در کشوری با هزینه های تحصیل مناسب، موسسات و سیستم آموزش شناخته شده و هزینه زندگی مقرون به صرفه می باشد. از زمان اصلاحاتی که در سال 2004 در این کشور صورت گرفت، هر ساله بیش از 45000 دانشجو و دانش آموز بین المللی آفریقای جنوبی را برای تحصیل انتخاب می کنند. مهمترین موضوع برای متقاضیانی که قصد دارند در مدارس ایرانی آفریقای جنوبی مشغول به تحصیل شوند، آشنایی با این مدارس می باشد. به طور کلی، قبل از تحصیل در آفریقای جنوبی در هر مقطع تحصیلی، متقاضیان باید اطلاعات کامل درباره دانشگاه ها، موسسات و مدارس کسب کنند.

در لیست مدارس ایرانی آفریقای جنوبی، یک مدرسه به نام مدرسه امام خمینی (ره) پرتوریا وجود دارد که دانش آموزان می توانند برای تحصیل در این مدرسه در دوره دبستان، دوره دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت نام کنند. در این مدرسه بیش از 800 دانش آموز در سه مقطع اصلی مشغول به تحصیل می باشند. به طور متوسط، در هر کلاس 25 دانش آموز حضور دارد و برنامه های تحصیلی با جدیدترین متدهای تدریس به دانش آموزان آموزش داده می شوند. مدرسه امام خمینی (ره) پرتوریا یک مدرسه دولتی می باشد که تحصیل در آن با مزایای بی شماری همراه است.

این مزایا عبارتند از:

  • تنوع بسیار زیاد آفریقای جنوبی
  • هزینه های تحصیل مقرون به صرفه
  • دوستانه و دلپذیر بودن محیط تحصیل
  • وجود مجموعه ای از فرصت های یادگیری منحصر به فرد
  • امکان ورود به بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی و بهترین دانشگاه های دنیا بعد از اتمام دوره متوسطه دوم

آشنایی با مدارس ایرانی در آفریقای جنوبی

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی آفریقای جنوبی

آموزش و پرورش در آفریقای جنوبی همچنان تحت فشار قرار می گیرد زیرا دولت تلاش می کند به فرصت های برابر برای همه دست یابد. این سیستم به 3 قشر به نام های آموزش و پرورش عمومی، آموزش و پرورش عالی و آموزش و پرورش تکمیلی تقسیم می شود. این فرآیند تا کلاس 9 اجباری است و در مجموع 12 درجه را شامل می شود. 6 سال اول در مدرسه ابتدایی می گذرد که در آن سواد و حساب ایجاد شده است. در مدارس ایرانی آفریقای جنوبی، دانش آموزان از 7 تا 15 سالگی مشغول به تحصیل اجباری و پایه هستند که شامل دوره دبستان و متوسطه اول می باشد.

بعد از دوره پایه، دانش آموزان در دوره متوسطه دوم مشغول به تحصیل می شوند و موضوعات تدریس شده همچنان آکادمیک با طعم آموزش حرفه ای هستند که تکمیل مدرک تحصیلی پایه و مدرک آموزشی را به همراه دارد. تمامی متقاضیان و هموطنان محترمی که مایل به اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی برای ادامه تحصیل، کار و زندگی هستند، می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و اطلاعات کامل در این زمینه و همچنین مهاجرت به سایر کشورهای دنیا کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :