مهاجرت تحصیلی اندونزی

تحصیل داروسازی در اندونزی

تحصیل داروسازی در اندونزی

تحصیل داروسازی در اندونزی، یکی از زیر شاخه های رشته پزشکی است که در سال های اخیر با پذیرش بسیاری از متقاضیان رو به رو بوده است. اندونزی، به دلیل کیفیت بالای دانشگاه ها و همچنین هزینه پایین تحصیل، به یکی از کشورهایی تبدیل شده است که دانشجویان برای ادامه تحصیلات این کشور را انتخاب می کنند. در اندونزی دانشگاه های متعددی وجود دارد که برای تحصیل در رشته داروسازی و رشته های دیگر پزشکی مانند پرستاری، دندانپزشکی و چشم پزشکی می توانید در آن ها پذیرش بگیرید. با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این مورد بررسی کنیم.

بررسی تحصیل داروسازی در اندونزی

رشته های وابسته به پزشکی، از شاخه های بسیار پرطرفدار در میان دانشجویان سرتاسر جهان محسوب می شوند. از جمله رشته های پزشکی پرطرفدار می توان به پرستاری، داروسازی، قلب و عروق و مغز و اعصاب اشاره کرد. دانشجویانی ک طالب تحصیل در دانشگاه های اندونزی هستند، طبق الزامات دانشگاهی و رشته مورد نظر خود باید شرایط مختلفی را پذیرا باشند. موسسات و آموزشگاه های متعددی در اندونزی وجود دارد که آماده آموزش دانشجویان بومی و خارجی در رشته های مختلف هستند. تحصیل داروسازی یکی از رشته های معروف و محبوب در میان دانشجویان بوده و اخذ پذیرش دانشگاه در این رشته کمی سخت و البته پرهزینه خواهد بود. رشته داروسازی در اندونزی در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری قابل تحصیل و یادگیری می باشد.

شهریه دانشگاه های اندونزی در رشته های مختلف بین 3000$ تا 6100$ (دلار آمریکا) هزینه بر می دارد. اما رشته های دیگری مانند داروسازی که زیر شاخه پزشکی بوده و رشته ای تخصصی و حائز اهمیت است، شهریه ای بالغ بر 20000$ (دلار آمریکا) برای شما هزینه بردار خواهد بود. آموزش و تحصیل داروسازی در اندونزی، عموما به 2 زبان انگلیسی و اندونزیایی انجام می گیرد. دانشجو، ابتدا باید یک سال در کالج های این کشور تحصیل داشته باشد.

برای شروع تحصیلات خود در اندونزی باید مدارکی را ارائه دهید که به شرح زیر می باشد:

 • CV، که شامل افتخارات تحصیلی و غیر تحصیلی می باشد.
 • ترجمه رسمی مدارک از جمله مدرک تحصیلی زبان انگلیسی
 • ترجمه ریز نمرات به زبان انگلیسی
 • گزارش نامه تمکن مالی
 • پرداخت هزینه بررسی مدرک
 • توصیه نامه از اساتید

اخذ ویزا جهت تحصیل داورسازی در اندونزی

برای شروع تحصیل داروسازی در اندونزی، پس از دریافت پذیرش و قبولی در کالج باید هر چه سریع تر برای اخذ ویزای تحصیلی اندونزی اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود. در مرحله نخست، شما باید از یکی از دانشگاه های موجود در اندونزی پذیرش دریافت کنید. در مرحله دوم شما باید مجموعه ای از مدارک مورد نیاز را به دانشگاه مورد نظر خود و سفارت این کشور ارائه دهید. برای دریافت ویزای تحصیلی اندونزی، شما بایستی پیش از شروع سال تحصیلی در اندونزی اقدام کنید.

مدارکی که برای ارائه به دانشگاه مورد نظر نیاز دارید بدین شرح است:

 • پاسپورت معتبر که حداقل 18 ماه از تاریخ ورود شما به خاک این کشور اعتبار داشته باشد.
 • نامه تمکن مالی که از سوی بانک و با هدف اثبات توانایی فرد برای پرداخت هزینه ها در اندونزی ارائه و صادر می شود.
 • کپی برابر اصل صفحه اصلی پاسپورت
 • گواهی اثبات خوابگاه و یا محل اقامت در اندونزی
 • رسید پرداخت شهریه
 • پذیرش نامه قطعی از کالج در اندونزی
 • عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه معتبر در اندونزی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه و سفارت

اخذ ویزا جهت تحصیل داورسازی در اندونزی

دانشگاه های مناسب برای تحصیل داروسازی در اندونزی

دانشگاه های بسیاری در اندونزی وجود دارد که رشته داروسازی را در این کشور آموزش می دهند و دانشجویان می توانند برای اخذ پذیرش این دانشگاه ها اقدام کنند. در دانشگاه های اندونزی 25 دوره کارشناسی، 11 دوره کارشناسی ارشد و 4 دوره دکتری تدریس می شود که دانشجویان خارجی برای تحصیل در آن ها بایستی ویزای تحصیل داروسازی در اندونزی دریافت کنند. دانشگاه های این کشور، توانسته اند رتبه های خوبی در میان دانشگاه های جهان کسب کنند. کیفیت آموزش در اندونزی رضایت بخش بوده و شما با تحصیل در این دانشگاه، علاوه بر تجربه یک تحصیل کامل با هزینه نسبتا پایین،می توانید تجربه زندگی به یاد ماندنی در این کشور زیبا و مردم خونگرم و مهمان نواز این کشور را داشته باشید.

برخی از دانشگاه های برتر اندونزی عبارتند از:

 • دانشگاه محمدیه
 • دانشگاه اسلام
 • دانشگاه اندونزی
 • دانشگاه سیاها کولا

دانشگاه های مختلفی در اندونزی وجود دارند که برای تحصیل می توانید به آن ها مراجه کنید و پس از تحویل و تکمیل مدارک خود، درخواست پذیرش بدهید. در ادامه با چند دانشگاه معتبر آشنا خواهیم شد. دانشگاه اسلام اندونزی،یکی از معروف ترین دانشگاه های فعال در رشته داروسازی می باشد که می تواند مقصد خوبی برای تحصیل داروسازی در اندونزی باشد. دانشجویان در این دانشگاه می توانند پس از اتمام تحصیل خود، مدرک لیسانس خود را دریافت کنند. دانشگاه اندونزی یک از معروف ترین دانشگاه های اندونزی در آموزش رشته دارو سازی است. این دانشگاه، یک دانشکده تخصصی داروسازی را نیز داراست که آموزش این رشته را به کیفیت بسیار بالایی ممکن می کند.

بورسیه در تحصیل داروسازی در اندونزی

در صورتی که مایل باشید در رشته داروسازی در اندونزی تحصیل کنید، می توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور محک بزنید. هر ساله مسابقات و جشنواره هایی برگزار می شود که برندگان آن مورد حمایت تحصیلی قرار خواهند گرفت. بورسیه در این کشور می تواند به دانشجویان بومی و خارجی تعلق بگیرد. از آن جایی که تحصیل داروسازی در اندونزی یک رشته پر هزینه محسوب می شود، دریافت بورسیه می تواند یک شانس خوب برای افزایش درصد موفقیا شما شود. این بورسیه ها می تواند بخشی از هزینه ها یا تمام هزینه های شما را به طور کامل پرداخت کند.

همانطور که در این مقاله بررسی شد، دانشگاه های خوبی در اندونزی وجود دارند که می توانند مقصد خوبی برای تکمیل تحصیل داروسازی در اندونزی باشند. این دانشگاه ها در مقاطع و سطوح مختلف، آموزشی با کیفیت و با هزینه پایین ارائه می کنند. ویزای تحصیلی، یک مقدمه بسیار خوبی برای اخذ اقامت اندونزی می باشد که دانشجویان با استفاده از آن می توانند راحت تر و سریع تر به مقاصد خود نزدیک شوند. برای دریافت اطلاعات کامل تر، می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :