مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

برای فارغ التحصیلان تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی، فرصت های شغلی متنوعی وجود دارد و تقاضای بخش های دولتی و خصوصی برای داروسازان بالاست. به طور کلی تقاضا در بخش شرکتی برای داروسازان علاوه بر آفریقای جنوبی در سایر کشورها نیز در حال گسترش است. مدت زمان تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی بیش از 4 سال می باشد. بعد از اخذ مدرک کارشناسی داروسازی، یک دوره کارآموزی 1 ساله (در جامعه، بیمارستان یا صنعت) یا در طی 2 سال ادامه دارد. به دنبال آن 1 سال خدمات اجتماعی اجباری در بخش بیمارستان دولتی به عنوان داروساز کاملا حرفه ای، انجام می شود. در ادامه، با مطالعه مقاله زیر که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می گردد، می توانید به اطلاعات بیشتری درباره تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی دست یابید.

الزامات تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

الزامات ورود به دانشگاه برای تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی از قرار زیر است:

 • صفحه اصلی انگلیسی یا اولین زبان اضافی سطح 5
 • ریاضی سطح 5
 • علوم زیستی و علوم فیزیکی سطح 5

دانشکده علوم بهداشت از نمره شاخص ترکیبی برای هدایت انتخاب متقاضی استفاده می کند، که شامل نمرات زیر است:

 • نتایج تحصیلی ماتریک شما برای 5 موضوع (انگلیسی، ریاضیات، علوم فیزیکی، علوم زندگی و بهترین 2 موضوع دیگر)
 • نمرات آزمون معیار ملی (NBT)

هر یک از این 2 جزء دارای وزن %50 هستند. همه متقاضیان باید NBT را بنویسند. متقاضیانی که فقط برای برنامه پزشکی ورودی فارغ التحصیل (GEMP) درخواست می کنند، و همچنین متقاضیانی که در سال آخر تحصیل خود در مقطع کارشناسی هستند، یا قبلا مدرک کارشناسی را تکمیل کرده اند، نیازی به نوشتن NBT ندارند.

بررسی تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

داروسازان در مورد عملکرد و استفاده از داروها، از جمله ترکیب شیمیایی آنها، فرمولاسیون داروها و نحوه استفاده از آنها برای مدیریت بیماری ها، متخصص هستند. حرفه پویا است و به طور مستمر در جهت ‌های جدید گسترش می‌یابد و آموزش حرفه ‌ای میان رشته ‌ای و فرصت ‌های یادگیری مبتنی بر کار را ارائه می‌دهد. با گذشت زمان، این الگو از ترکیب سنتی و توزیع داروها به نقش مشاوره حرفه ای و مراقبت های بهداشتی اولیه مبتنی بر بیمار محوری، پژوهش محور تغییر کرده است. داروسازان با استفاده از روش ‌های پیشرفته برای ارائه مراقبت‌ های دارویی مناسب، افراد را از نظر علائم اولیه بیماری غربال می‌کنند.

آنها در مورد داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری ها و اطمینان از درمان دارویی مطلوب مشاوره ارائه می دهند. داروسازی بالینی شامل غربالگری بیماران برای بیماری های مزمن و اجرای مراقبت ها و توصیه های مناسب برای بهبود نتایج بیمار است. نحوه غربالگری بیماری های مزمن را از طریق برنامه غربالگری و آزمایش برای دانشجویان داروسازی و در برنامه داروسازی بالینی، که از تجهیزات پیشرفته غربالگری استفاده می کند، یاد خواهید گرفت. جهت تحصیل در سایر رشته ها از جمله تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

نمودار زیر میانگین حقوق ماهانه داروسازان در آفریقای جنوبی را نشان می دهد:

حقوق ماهانه داروسازان در آفریقای جنوبی

دانشکده های برتر برای تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

در زیر برخی از بهترین دانشکده ها برای تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی معرفی شده است:

 • دانشکده داروسازی دانشگاه کیپ غربی
 • دانشگاه ویتواترسرند ژوهانسبورگ
 • دانشگاه پوچف استروم
 • دانشکده داروسازی دانشگاه رودز
 • دانشگاه دوربان-وستویل
 • کالج داروسازی دانشگاه پرتوریا
 • دانشکده داروسازی دانشگاه پورت الیزابت
 • دانشگاه استلنبوش
 • دانشگاه علوم بهداشتی
 • آکادمی علوم بهداشت

یکی از بهترین دانشکده های داروسازی در آفریقای جنوبی، دانشگاه کیپ غربی است که در بلویل، آفریقای جنوبی واقع شده است. در توسعه جوامع محروم از لحاظ تاریخی در آفریقای جنوبی، دانشگاه کیپ غربی یک تعهد صریح دارد که اکثر دانشجویان خود را از آن جذب می کند. در دانشگاه کیپ غربی، دانشکده داروسازی یک بخش چند رشته ای است که متعهد به ارتقای چشم انداز جدیدی از خدمات بهداشتی و رفاهی است. در خصوص اطلاع از شرایط و جزییات مهاجرت به آفریقای جنوبی، مقاله مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

دانشکده های برتر برای تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

فرصت های شغلی برای داروسازان در آفریقای جنوبی

مدرک کارشناسی، فرصت های شغلی مختلفی را برای فارغ التحصیلان تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی ارائه می دهد:

نام شغلتوضیحات
داروسازی جامعهداروسازان داروها را تجویز می کنند، به بیماران در مورد استفاده صحیح و منطقی از داروها، محصولات مراقبت های بهداشتی و لوازم آرایشی مشاوره می دهند، در مورد مسائل بهداشتی مشاوره ارائه می دهند، اقدامات غربالگری تشخیصی را انجام می دهند.
داروسازی بیمارستانیداروسازان در این مجموعه داروها را توزیع می کنند و به بیماران مشاوره می دهند. آنها همچنین ممکن است در تولید داروهای تخصصی در مقیاس کوچک مانند داروهای رادیواکتیو، داروهای تغذیه کامل تزریقی مشارکت داشته باشند.
داروسازی صنعتیداروساز صنعتی در زمینه ساخت، کنترل کیفیت، بسته بندی، نگهداری، ثبت و بازاریابی انواع داروها، فعالیت دارد. آنها معمولاً در این عرصه پست های نظارتی یا رهبری دیگری را به عهده می گیرند.

به منظور کسب اطلاعات درباره اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و بهره مندی از راهنمایی های مشاورین مجموعه، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :