مهاجرت تحصیلی شیلی

اعزام دانشجو به شیلی

اعزام دانشجو به شیلی

زندگی در خارج از کشور تجربه بسیار ویژه ای است، به خصوص زمانی که از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به شیلی صورت پذیرد. دانشگاه های شیلی فشرده و چالش برانگیز هستند، در حالی که از شما انتظار می رود که در تمام دروس شرکت کنید. اعزام دانشجو به شیلی فقط مربوط به دانشگاه نیست. به همان اندازه مهم است که برای تعامل با جوامع میزبان خود وقت بگزارید. تشکل ها و انجمن های دانشجویی شیلی به شما فرصتی برای نشان دادن استعداد و مهارت های خود می دهد.

شیلی با اشغال یک نوار طولانی و باریک از زمین در سواحل غربی آمریکای جنوبی، یکی از توسعه یافته ترین کشور های این قاره است. این کشورکیفیت زندگی بسیار بالایی دارد. مکان ها و دانشگاه هایی وجود دارند که می توانند نیاز های هر دانشجویی را برآورده کنند. ما در این مقاله اطلاعات جامعی را در مورد اعزام دانشجو به شیلی با کمک های بی دریغ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما ارائه داده ایم.

اقامت از طریق اعزام دانشجو به شیلی

یافتن محل اقامت برای یک سفر طولانی مدت به خارج از کشور همیشه آسان نیست. پیدا کردن یک خانه یا آپارتمان قبل از آمدن به شیلی مطمئنا قابل اعتمادترین برنامه است. در این بخش به نکات مهمی درباره محل اقامت دانشجویان خواهیم پرداخت که به شرح زیر می باشد:

 • تعدادی از دانشگاه های شیلی می توانند به بسیاری از دانشجویان اعزامی کمک کنند تا قبل از شروع سال تحصیلی در این کشور مسکن پیدا کنند.
 • به طور کلی اتاق های خصوصی و اتاق های مشترک در بیشتر شهرهای شیلی به راحتی یافت می شود.
 • هر آپارتمان دارای یک منطقه مطالعه کوچک و آشپزخانه است.

دلایل اعزام دانشجو به شیلی

کشور شیلی نه تنها مکانی عالی برای اعزام دانشجویان برای یادگیری و آموزش است، بلکه مکانی عالی برای یادگیری سایر موضوعات دانشگاهی از جمله نجوم، تجارت، زمین شناسی، تاریخ و سایر است. همچنین به دلیل زمین لرزه ها و آتشفشان ها و رصد خانه های نجومی متعددش مشهور است. تحصیل در شیلی به شما بینشی در مورد نحوه عملکرد یک سیستم آموزشی دیگر و همچنین دیدگاه متفاوتی از زندگی به شما می دهد. اگر در این کشور زبان اسپانیایی یاد بگیرید می توانید با چند میلیون نفر ارتباط برقرار کنید. توانایی صحبت کردن به زبان اسپانیایی قطعا یک دارایی برای کمک به شما برای مشارکت در دنیای جهانی شده ای است. در آخر اینکه جمهوری شیلی دارای یک دولت و اقتصاد با ثبات در جهان است.

دلایل اعزام دانشجو به شیلی

بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به شیلی

شیلی کشوری است که بورسیه های تحصیلی زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان اعزامی از اینکه با بورسیه در این کشور زیبا تحصیل خواهند کرد شگفت زده خواهند شد.

بورسیه های تحصیلی که این کشور برای دانشجویان اعزامی ارائه می دهد به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آتاکاما در دوره PHD که بودجه کامل تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد.
 • بورسیه های کارشناسی ارشد مهندسی در دانشگاه پاپی کاتولیک در شیلی
 • بورسیه تحصیلی bacas شیلی
 • بورسیه تحصیلی kleinhans که برای تحقیقات در محصولات جنگلی غیر الواری استوایی به دانشجویان ارائه می شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه باتلر که مبلغ 2500$ (دلار آمریکا) برای پوشش یک سال تحصیلی و اخذ مدرک در شیلی ارائه می دهد.
 • بورسیه های تحصیلی تکمیلی که این بورسیه مستقیما برای دانشجویانی است که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هند هستند.
 • بورسه تحصیلی دیپلم این بورسیه تحصیلی در فصول خاصی توسط دولت شیلی ارائه می شود. همچنین بودجه از سوی دولت تامین می شود.

هزینه زندگی و تحصیل در شیلی

هزینه زندگی در شیلی ربطی به کشورهای همسایه آن مانند پرو یا بولیوی ندارد. درواقع اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، مطمئن شوید که بودجه کافی برای زندگی در این کشور را خواهید داشت. زیرا بر خلاف تصورات رایج هزینه زندگی در این کشور مشابه کشورهای غربی است. متوسط حقوق یک فرد در شیلی 28000CLP (پزو شیلی) است. اما برای مثال در سانتیاگو، پایتخت این کشور زندگی با این مقدار پول دشوار است.

در جدول زیر نمای کلی از هزینه های زندگی در شیلی را به شما ارائه می دهیم:

اقلامقیمت اقلام به پزوی شیلی
برنج 1 کیلوگرم835CLP
شیر 1 لیتر760CLP
12 عدد تخم مرغ1.94CLP
سینه مرغ 1 کیلوگرم3.97CLP
اینترنت27000CLP
غذای 3 وعده برای 2 نفر در یک رستوران35000CLP

هزینه اجاره آپارتمان در شیلی نیز داخل جدول زیر به شما ارائه شده است:

اجاره آپارتمانهزینه به پزو شیلی
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر350000CLP تا 500000CLP
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر280000CLP تا 320000CLP
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر600000CLP تا 700000CLP
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر500000CLP تا  600000CLP

اعزام دانشجو به شیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

برنامه کارشناسی برای دانشجویان اعزامی به شیلی به گونه ای است که دانشجویان برنامه آموزشی عمومی را کمتر از 2 سال تکمیل می کنند. این نوع مدرک کارشناسی، برنامه های شتاب دهی نامیده می شود. همچنین معمولا در هر ترم به بار درسی بسیار بالاتری نسبت به برنامه های 4 ساله معمول نیاز دارد. دانشجویان ممکن است در تمام طول سال در کلاس ها شرکت کنند. بنابر این یک ترم سوم در تابستان اضافه می شود. کسب مدرک کارشناسی ارشد حدود 2 سال فراتر از مدرک اولیه کارشناسی طول می کشد.

مدارک معمول کارشناسی ارشد در شیلی به شرح زیر می باشد:

 • Master of science (MS)
 • Master of art (MA)

مدارک کارشناسی ارشد در رشته های مختلف تحصیلی به دانشجویان ارائه می شوند. به عنوان مثال، روانشناسی، ریاضیات، زیست شناسی و سایر موارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعزام دانشجو به شیلی با همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :